Jak uruchomić Centrum Sterowania w iOS 12 na iPadzie i iPhone?

Część osób, która zaktualizowała swoje iPady i iPhone’y do nowej wersji oprogramowania, zapewne ma problem z uruchomieniem Centrum Sterowania (Control Center). Ono ciągle tam jest, ale aktywuje się je teraz trochę inaczej!

Aktualizacja iPada i Phone’a – gdzie jest Centrum Sterowania?

Po aktualizacji urządzenia do iOS 12, przeciągając palcem z dołu do góry, wywołujemy listę aplikacji działających w tle. Jednak – w przeciwieństwie do iOS 11 – nie jest już na tym ekranie widoczne Centrum Sterowania. Gdzie zatem się podziało?

Centrum Sterowania iOS12 iPad - 01

Jak uruchomić Centrum Sterowania na iOS 12?

Zmiana aktywacji Centrum Sterowania dotyczy wszystkich modeli iPada oraz iPhone’ów bez przycisku „Home”.

W celu uruchomienia Centrum Sterowania należy postępować według poniższej instrukcji:
1. Na ekranie głównym lub ekranie blokady przeciąganie palcem należy rozpocząć w prawym górnym rogu, czyli tam, gdzie znajdują się ikonki wi-fi czy wskaźnik naładowania urządzenia. Należy po prostu przeciągnąć palcem z prawego-górnego rogu ekranu, aby uruchomić Centrum Sterowania na iOS 12 na iPhone’ach albo iPadach.

Centrum Sterowania iOS12 iPad - 02

2. Po wykonaniu tej akcji Centrum Sterowania pojawia się tak jak dawniej, ale jest przyczepione bliżej górnej części ekranu.

3. Aby je wyłączyć, wystarczy przewinąć palcem w odwrotnym kierunku lub kliknąć gdzieś poza obszarem Centrum Sterowania.

Powyższe rozwiązanie działa na iPadach oraz iPhone X, iPhone XS, iPhone XR oraz iPhone XS Max.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.