Jak uruchomić Centrum Sterowania w iOS 12 na iPadzie i iPhone?

Część osób, która zaktualizowała swoje iPady i iPhone’y do nowej wersji oprogramowania, zapewne ma problem z uruchomieniem Centrum Sterowania (Control Center). Ono ciągle tam jest, ale aktywuje się je teraz trochę inaczej!

Aktualizacja iPada i Phone’a – gdzie jest Centrum Sterowania?

Po aktualizacji urządzenia do iOS 12, przeciągając palcem z dołu do góry, wywołujemy listę aplikacji działających w tle. Jednak – w przeciwieństwie do iOS 11 – nie jest już na tym ekranie widoczne Centrum Sterowania. Gdzie zatem się podziało?

Centrum Sterowania iOS12 iPad - 01

Jak uruchomić Centrum Sterowania na iOS 12?

Zmiana aktywacji Centrum Sterowania dotyczy wszystkich modeli iPada oraz iPhone’ów bez przycisku “Home”.

W celu uruchomienia Centrum Sterowania należy postępować według poniższej instrukcji:
1. Na ekranie głównym lub ekranie blokady przeciąganie palcem należy rozpocząć w prawym górnym rogu, czyli tam, gdzie znajdują się ikonki wi-fi czy wskaźnik naładowania urządzenia. Należy po prostu przeciągnąć palcem z prawego-górnego rogu ekranu, aby uruchomić Centrum Sterowania na iOS 12 na iPhone’ach albo iPadach.

Centrum Sterowania iOS12 iPad - 02

2. Po wykonaniu tej akcji Centrum Sterowania pojawia się tak jak dawniej, ale jest przyczepione bliżej górnej części ekranu.

3. Aby je wyłączyć, wystarczy przewinąć palcem w odwrotnym kierunku lub kliknąć gdzieś poza obszarem Centrum Sterowania.

Powyższe rozwiązanie działa na iPadach oraz iPhone X, iPhone XS, iPhone XR oraz iPhone XS Max.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.