Ranking aplikacji – które komunikatory najlepiej chronią naszą prywatność?

fot. bank zdjęć

Organizacja Amnesty International przygotowała ranking jedenastu firm, które dostarczają popularne komunikatory i najbardziej dbają o naszą prywatność. Oceniono rodzaj szyfrowania, który zapewnia ochronę prywatności użytkowników oraz wolność słowa. Która aplikacja jest numerem jeden, a które pozostają w tyle?

Czytaj więcej...

Katastrofa prywatności Androida – zagrożona jest połowa użytkowników

fot. © Kirill_M - Fotolia.com

Jeśli używasz Androida w wersji starszej niż 4.4. natychmiast go zaktualizuj! W przeglądarce Android Browser odnaleziono dziurę, która omija ważne zabezpieczenie Same Origin Policy. Hakerzy mogą nie tylko wykraść dane, ale przede wszystkim całkowicie przejąć konta, na których jesteście zalogowani.

Czytaj więcej...

Rośnie popularność mobilnego wyłudzania pieniędzy. Zobacz 10 zasad skutecznej ochrony

fot. © davidevison - Fotolia.com

Hakerzy dwoją się i troją, żeby udoskonalać wyłudzające pieniądze, złośliwe oprogramowanie typu Ransomware. Jak działają najpopularniejsze robaki? Właściciele urządzeń działających w którym systemie są najbardziej narażeni? Co powinni jak najszybciej zrobić użytkownicy iPhone’ów, żeby ustrzec się przed atakiem?

Czytaj więcej...

Chcesz sprzedać telefon z Androidem? Nabywca może bez problemu odzyskać twoje dane

fot. © aleciccotelli - Fotolia.com

Firma Avast przeprowadziła dość zaskakujący i niepokojący eksperyment. Kupiła 20 używanych smartfonów z Androidem, a następnie bez problemu odtworzyła znaczną część danych usuniętych z tych urządzeń. Okazało się, że Android pozwala odzyskać nasze dane w bardzo łatwy sposób.

Czytaj więcej...