Disney+ w Polsce. Jaką popularnością cieszy się serwis 7 dni po premierze?

Disney+ na dużym ekranie

źródło: shutterstock.com

Serwis streamingowy Disney+ wystartował w Polsce: w ciągu tygodnia od premiery przyciągnął ponad 1,9 miliona widzów. Jaką popularnością w ostatnich dniach cieszył się serwis? 

Disney+ w Polsce

Disney+ to kolejna globalna platforma streamingowa, która weszła na rynek w Polsce. Siła marki Disney w połączeniu z szeroką dystrybucją, współpracą z operatorami oraz intensywnie prowadzona kampania promująca uruchomienie serwisu w Polsce, pozytywnie wpłynęła na zainteresowanie w pierwszych dniach dostępności oferty.

Oglądanie na dużym ekranie

Według danych Nielsen Media widzowie najchętniej oglądali treści z serwisu Disney+ na dużych ekranach: telewizorów lub PC/laptopów – ponad 81% oglądalności serwisu odbyło się właśnie na tych urządzeniach. Ponad 1,2 miliona widzów oglądało treści wideo z Disney+ na ekranach telewizorów, a prawie 430 tysięcy na ekranach komputerów (PC/laptop).

Disney+ urządzenia, na których oglądano treści

źródło: materiały prasowe

Czas spędzany na oglądaniu treści

Widzowie spędzali na oglądaniu wideo w tym serwisie 1 godzinę i 13 minut (średnio dziennie).

Disney+ czas oglądania na urządzeniach

źródło: materiały prasowe

W pierwszych siedmiu dniach łączna oglądalność platformy Disney+ wyniosła 1,9 miliona osób. To około 700 tysięcy więcej osób, niż pierwsze siedem dni platformy HBO Max, która zadebiutowała w Polsce w marcu.

Disney+ widzowie

źródło: materiały prasowe

– Polscy widzowie chętnie wypróbowali nowe treści oferowane przez Disney+, już w dniu premiery z oferty wideo serwisu skorzystało prawie 400 tysięcy widzów mówi Michał Buszko, Advanced Measurement Manager w Nielsenie. Widzowie którzy zdecydowali się oglądać treści w serwisie, robili to średnio godzinę i 13 minut dziennie, co jest powyżej średniej oglądalności platform wideo OTT. Z punktu widzenia zwyczajów widzów, serwis wpisuje się w podobne rytuały jak inne serwisy z kategorii SVOD takie jak Netflix czy HBO Max: widzowie preferują oglądanie ich na dużych ekranach, zdecydowanie też więcej czasu poświęcają w weekendy na korzystanie z nich. Z ciekawością będziemy śledzić dalszy rozwój serwisu – dodaje Michał Buszko. 

źródło: informacja prasowa


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.