Jak wysłać plik przez Messengera na telefonie z Androidem?

fot. bank zdjęć pexels.com

W jaki sposób możemy przekazać za pomocą Messengera pliki korzystając z Androida, dla którego bezpośrednio opcja ta jest niedostępna?

Korzystając z czatu na Facebooku poprzez komputer lub laptop można swobodnie przesyłać i odbierać dowolne pliki np. dokument Worda, arkusz Excela, czy spakowany plik ZIP, tak jak za pomocą poczty mailowej. Niestety opcja ta jest niedostępna, gdy korzystamy z aplikacji Messengera na telefonie z Androidem. Messenger w telefonie z Androidem pozwala przesyłać jedynie zdjęcia oraz filmy. Co ciekawe, używając aplikacji na telefonie bez problemu można odbierać i odczytywać wysłany przez kogoś do nas dowolny plik z komputera. Ograniczenie w wysyłaniu plików przez Messengera w telefonie można jednak obejść, w jaki sposób?

Wysyłanie plików przez Messengera w telefonie

Mimo, że aplikacja Messenger niestety nie posiada funkcji przesyłania innych plików niż zdjęcia i filmy, istnieje rozwiązanie, które pozwala na przesyłanie dowolnych plików bez żadnych ograniczeń. Gdy chcemy wysłać komuś plik (inny niż zdjęcie/film) wystarczy otworzyć Facebooka w wersji przeglądarkowej na komputery i stamtąd można wysłać każdy plik.

W praktyce wygląda to tak, że otwieramy przeglądarkę Chrome na telefonie z Androidem, a następnie klikamy w ikonkę z trzema kropkami, która znajduje się w prawym górnym rogu. Z listy wyświetlonych opcji należy wybierać  „Wersja na komputer”.

messenger1

W ten sposób  każda strona będzie otwierana w wersji, jak na komputerze. Początkowo może to wyglądać trochę dziwnie i utrudniać korzystanie z Facebooka, ale gdy chcemy wysłać jakiś plik, jest to jedyne rozwiązanie.

Następnie trzeba zalogować się na Facebooka  i wejść w ikonkę z rozmowami. W Messengerze trzeba wybrać z listy znajomego, któremu chcesz wysłać plik z telefonu. Obok pola wpisywania wiadomości pojawi się przycisk dodawania obrazka, który umożliwia wysyłanie dowolnych plików z twojego telefonu.

Po dotknięciu tego przycisku w panelu „Wybierz czynność” należy przejść do pola „Dokumenty”, gdzie można przeglądać wszystkie pliki dostępne na telefonie. W ten sposób możliwie jest wysłanie już nie tylko zdjęć, ale można wysłać każdy dokument tekstowy, plik pdf, arkusz kalkulacyjny, piosenkę, ZIP/RAR lub jakikolwiek inny plik.

Po wybraniu konkretnego pliku zostanie on wysłany i wyświetli się w Messengerze u odbiorcy. Aplikacja Messenger w telefonie umożliwia odbieranie wszystkich rodzajów plików, w związku z tym, znajomy nie będzie miał żadnego problemu z pobraniem i otwarciem przesłanego załącznika.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.