Jak wysłać plik przez Messengera na telefonie z Androidem?

fot. bank zdjęć pexels.com

W jaki sposób możemy przekazać za pomocą Messengera pliki korzystając z Androida, dla którego bezpośrednio opcja ta jest niedostępna?

Korzystając z czatu na Facebooku poprzez komputer lub laptop można swobodnie przesyłać i odbierać dowolne pliki np. dokument Worda, arkusz Excela, czy spakowany plik ZIP, tak jak za pomocą poczty mailowej. Niestety opcja ta jest niedostępna, gdy korzystamy z aplikacji Messengera na telefonie z Androidem. Messenger w telefonie z Androidem pozwala przesyłać jedynie zdjęcia oraz filmy. Co ciekawe, używając aplikacji na telefonie bez problemu można odbierać i odczytywać wysłany przez kogoś do nas dowolny plik z komputera. Ograniczenie w wysyłaniu plików przez Messengera w telefonie można jednak obejść, w jaki sposób?

Wysyłanie plików przez Messengera w telefonie

Mimo, że aplikacja Messenger niestety nie posiada funkcji przesyłania innych plików niż zdjęcia i filmy, istnieje rozwiązanie, które pozwala na przesyłanie dowolnych plików bez żadnych ograniczeń. Gdy chcemy wysłać komuś plik (inny niż zdjęcie/film) wystarczy otworzyć Facebooka w wersji przeglądarkowej na komputery i stamtąd można wysłać każdy plik.

Aby odblokować artykuł podaj swój adres email

Masz jeszcze do przeczytania 59% artykułu…

Artykuł w pełnej wersji dostępny jest za darmo dla naszych stałych czytelników. Aby go przeczytać, musisz się zalogować za pomocą maila, na którego otrzymujesz od nas newsletter lub zapisać się do listy subskrypcyjnej.
Wpisz poniżej adres e-mail, na który otrzymujesz od nas newsletter i odblokuj artykuł.

Jeżeli nie jesteś subskrybentem naszego newslettera, nic straconego!
Wystarczy się zapisać i otrzymasz bezpłatny dostęp do artykułów.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.