Microsoft Lists – nowa aplikacja od giganta

źródło: shutterstock.com

Nowa aplikacja od Microsoft będzie częścią pakietu Microsoft 365. Ma ona pojawić się jeszcze tego lata, a jej zadaniem będzie śledzenie i wspomaganie naszej pracy a komputerze. Oto na czym dokładnie będzie ona polegała.

Microsoft Lists – nowa, inteligentna aplikacja

Na swoim blogu, niedawno, Microsoft ogłosił wprowadzenie nowej aplikacji – Microsoft Lists. Będzie ona dostępna w pakiecie 365 dla firm i deweloperów.

Zadaniem aplikacji jest pomoc w śledzeniu informacji oraz organizowaniu pracy. Listy mają być proste, elastyczne i intuicyjne. Pozwala nam kontrolować zasoby, procedury, kontakty, zapasy, reguły itd. Dodatkowo, aplikacja będzie zintegrowana z Microsoft Teams, a więc członkowie danego zespołu będą mogli wspólnie tworzyć listy, pracować nad nimi i wspólnie dyskutować nad ich poszczególnymi elementami.

źródło: centrumxp.pl

Kiedy możemy się jej spodziewać?

Jak czytamy, firma Microsoft planuje wdrożenie tej aplikacji jeszcze tego lata. Specjaliści przewidują, że może to być nawet lipiec. Będzie ona także stworzona i dostosowana do telefonów z systemem operacyjnym iOS. W sklepie App Store, powinna więc pojawić się w ciągu miesiąca lub dwóch. Niestety, fani Androida muszą poczekać trochę dłużej, gdyż gigant milczy na temat tego, jakoby planował wprowadzenie Microsoft Lists również na te system operacyjny. Co nie oznacza, że nie pojawi się ona tam jeszcze przed końcem tego roku. Tak czy inaczej, najwyraźniej został zauważony potencjał działania komunikatora, jakim jest Microsoft Teams. To już bowiem kolejna zmiana, mająca ułatwić pracę zdalną.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.