Ruszaj się ze smartfonem

fot. © Syda Productions - Fotolia.com

fot. © Syda Productions - Fotolia.com

fot. © Syda Productions – Fotolia.com

Dla sportowców oraz dla fanów aktywnego trybu życia – dla każdego znajdzie się coś interesującego pośród aplikacji mobilnych. Część z nich stała się już startupami kultowymi, jak np. Endomondo, dzięki którym uprawianie sportu amatorskiego nabrało zupełnie nowego znaczenia.

Uprawiaj sport z przyjemnością

Endomondo Sports Tracker to jedna z najlepszych aplikacji do rejestrowania treningów. Jeżeli biegasz, jeździsz na rowerze lub trenujesz inny sport wymagający przemieszczania się, to koniecznie zainstaluj i używaj tej aplikacji. Z Endomondo zmierzymy wydajność naszego treningu i dostosujemy jego parametry takie jak: czas, dystans, prędkość, tempo, średni prędkość, kalorie, tętno, cel, kadencja i nawodnienie. Te wszystkie dane aplikacja wyświetla nam po zakończonym treningu a w przypadku różnych rodzajów ćwiczeń mamy również możliwość ustawienia informacji głosowej w trakcie uprawiania sportu. Endomondo to zarazem coś więcej niż program dla aktywnych ruchowo. To również serwis społecznościowy, współzawodnictwo i rywalizacja ze znajomymi. Program rejestruje nasze osiągi w internetowej bazie danych, pozwalając na dzielenie się informacjami na Facebooku, a także poprzez własną sieć społecznościową. Podczas biegu możemy śledzić trasę na mapie, dzięki GPS-owi, korzystać z funkcji trenera audio i dopingować się osiągami znajomych.

fot. itunes.apple.com/pl

fot. itunes.apple.com/pl

Pobierz (Android).
Pobierz (iOS).
Pobierz (Windows Phone).

Alternatywa: Runastic lub Sports Tracker.

Zawsze zgrabna sylwetka

Jeśli wykonujesz dużo ćwiczeń w domu lub na różnych, samodzielnych treningach i potrzebujesz szczegółowych instrukcji wówczas z pomocą przyjdzie Workout Trainer. To aplikacja statystyczna, motywująca, ale także przekazująca konkretne wskazówki i instrukcje. Zestaw ćwiczeń dobieramy zależnie od czasu i ilości kalorii, którą zamierzamy spalić. Postępy śledzimy na bieżąco, aplikacja pozwala także korzystać z rad doskonalących konkretne grupy mięśni lub podnoszenie wytrzymałości ogólnej organizmu w zależności od naszych preferencji. Funkcja regularnego trenera jest odpłatna.

fot. play.google.com/store

fot. play.google.com/store

Pobierz (Android).
Pobierz (iOS).

Alternatywa: Adidas miCoach.

Dla fanów sportu

Jedną z najpopularniejszych i dokładniejszych aplikacji dedykowanej informacjom sportowym jest Eurosport.com. Aplikacja pozwala na bezpłatny dostęp do najświeższych newsów sportowych, czasami wraz z materiałami filmowymi. Jej płatnym odpowiednikiem jest Eurosport Player, który pozwala na transmisję różnych wydarzeń sportowych (opłata abonamentowa).

fot. play.google.com/store

fot. play.google.com/store

Pobierz (Android).
Pobierz (iOS).

Alternatywa: Sport.pl LIVE.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.