Nawigacja na smartfona – jaką aplikację wybrać?

GPS włączony w telefonie, trzymay przez kogoś w dużym mieści.

źródło: shutterstock.com

W miarę technologicznego postępu coraz trudniej wyobrazić sobie życie bez urządzeń cyfrowych. Komputery, tablety, smartfony, smartwatche i inne elektroniczne gadżety wspierają nas każdego dnia. Nic więc dziwnego, że nawigacja GPS nie tylko na dobre wyparła papierowe mapy samochodowe, ale też towarzyszy nam podczas niemal każdej podróży.

W dobie powszechnej cyfryzacji, kiedy każdy z nas wyposażony jest w telefon, trudno szukać lepszego rozwiązania niż nawigacja na smartfona. Tym bardziej, że nawigacje na smartfona zapewniają precyzyjne prowadzenie, dużą dokładność map i szereg dodatkowych udogodnień.

Mapy Google

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Mapy Google to niezwykle chętnie wybierana darmowa nawigacja na smartfona. Stale aktualizowane dane, pozwalają precyzyjnie docierać do celu, omijając jednocześnie korki, roboty drogowe i inne utrudnienia na trasie. Zaletą Map Google jest fakt, że są niezwykle uniwersalne. Można z nich korzystać nie tylko w trybie samochodowym, ale też rowerowym i pieszym. W dodatku pozwalają bez trudu namierzyć hotele, restauracje, sklepy, bankomaty, apteki i inne ważne obiekty znajdujące się w pobliżu.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Yanosik

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Yanosik to aplikacja, która upowszechniła się nie tyle jako nawigacja na smartfona, lecz jako znakomity antyradar. Społeczność kierowców zbudowana wokół aplikacji sprawia, że bez trudu można omijać nie tylko kontrole policji, ale też fotoradary, wypadki, remonty drogowe i inne utrudnienia. Bez wątpienia to darmowa nawigacja na smartfona, która znacząco ułatwia każdą podróż.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Waze

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

O ile Yanosik przyda nam się tylko na terenie Polski i Litwy, o tyle nawigacje na smartfona takie jak Waze ostrzegą nas przed wszelkimi utrudnieniami na trasie w całej Europie i nie tylko. Wokół aplikacji Waze skupiona jest ogromna społeczność z całego świata, która dzieli się rozmaitymi, przydatnymi informacjami, jak choćby takimi, jak aktualne ceny paliw na poszczególnych stacjach. Waze to także przejrzysty interfejs i liczne ciekawostki, jak głos Batmana prowadzący kierowcę do celu! Niestety apka nie działa jako nawigacja na smartfona offline, a także nie sprawdzi się w przypadku rowerzystów albo pieszych.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Here WeGo

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Here WeGo to nawigacja na smartfona, która jest rozwijana przez liderów branży motoryzacyjnej, takich ja BMW czy Audi. To sprawia, że gwarantuje doskonałą jakość między innymi w zakresie dokładności map. Here WeGo to aplikacja, którą polecamy każdemu, kogo interesują przede wszystkim nawigacje do smartfona dedykowane przede wszystkim użytkownikom poruszającym się po dużych miastach. Wszystko dlatego, że znajdziemy w niej nie tylko trasy, ale też rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, wskazówki ułatwiające znalezienie rowerów miejskich albo zamówienie taksówki. Tym samym sprawdza się zarówno w przypadku kierowców, jak i rowerzystów oraz pieszych.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

OsmAnd

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

OsmAnd to niezwykle wszechstronna aplikacja, która działa też jako nawigacja na smartfona offline. Poza wyznaczaniem trasy do wybranego celu aplikacja dostarcza też różne style map, między innymi turystyczne, terenowe, morskie, narciarskie, topograficzne etc. Tym samym ułatwia planowanie podróży, wycieczek i wypraw samochodowych, rowerowych i pieszych.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Sygic GPS Navigation

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Nawigacje na smartfona potrafią naprawdę wiele. Idealnym dowodem są funkcje dostępne w aplikacji Sygic GPS Navigation. Co takiego ona oferuje? Mapy offline wszystkich krajów świata, ogromną bazę atrakcji turystycznych i użytecznych miejsc (POI), opcję unikania tras o dużym natężeniu ruchu, a ponadto wykrywanie znaków drogowych w czasie rzeczywistym, nagrywanie przebiegu jazdy, zapisywanie trasy, przesyłanie ostrzeżeń o ograniczeniu prędkości i inne zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Są tu też takie funkcje jak podpowiedzi na temat dostępności miejsc parkingowych, informacje o aktualnych cenach paliw, ostrzeżenia o fotoradarach i wiele więcej. Sygic GPS Navigation to kompletna nawigacja, idealna dla tych, którzy dużo czasu spędzają za kółkiem.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Nawigacje na smartfona są przydatne nie tylko kierowcom. Wystarczy tylko wybrać takie nawigacje na smartfona, które najlepiej odpowiedzą na indywidualne oczekiwania i potrzeby. Zaprezentowane zestawienie na pewno ułatwi podjęcie trafnej decyzji.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.