Jak zablokować niechciane połączenia i SMS-y? To proste!

fot. © Frank Boston - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Frank Boston - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Frank Boston – bank zdjęć Fotolia.com

Jeśli masz dość natrętnych reklam otrzymywanych w formie SMS-ów lub telefonów albo chcesz po prostu zablokować wybrane numery, to dzięki tym aplikacjom jest na sposób. Dzwoniący usłyszy sygnał odrzucenia połączenia, a my nawet nie zauważymy, że taki precedens miał miejsce. Możemy także ustawić powiadomienie o tego typu sytuacji, ale i tak telefon wyświetli je po prostu jako notyfikację w tle.

Niektóre z telefonów z Androidem posiadają własną funkcję blokowania niechcianych połączeń. Warto sprawdzić, czy nasz smartfon oferuje taką możliwość. Najprawdopodobniej wspominaną funkcję znajdziemy w podsekcji: „Ustawienia połączeń”. Jeżeli nasze urządzenie takich możliwości jednak nie posiada, wówczas nic straconego. W serwisie Google Play znajdziemy sporo różnorakich propozycji, które powinny spełniać swoją rolę, czyli blokować niechciane wiadomości i telefony.

Android

Calls Blacklist

fot. play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist&hl=pl

fot. play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist&hl=pl

To jedna z najpopularniejszych aplikacji do blokowania natrętów. Wystarczy dodać na listę numery telefonów, od których wiadomości i połączenia mają być blokowane. Dzwoniący usłyszą sygnał odrzucenia rozmowy, mimo że my nic nie będziemy musieli robić. Podobnie z SMS-ami. Te zapiszą się w pamięci aplikacji i będziemy mogli je odczytać, ale nie trafią już do skrzynki z wiadomościami, a telefon nie będzie wibrował czy dzwonił przy ich odbiorze. Aplikacja informuje o takim zdarzeniu za pomocą notyfikacji w górnym pasku. Możemy z tego powiadomienia jednak także zrezygnować.

Czarna lista

fot. play.google.com/store/apps/details?id=ru.alliancesoftware.blacklist&hl=pl

fot. play.google.com/store/apps/details?id=ru.alliancesoftware.blacklist&hl=pl

Dodaj numery do „czarnej listy” i zapomnij o niechcianych połączeniach i SMS-ach – piszą twórcy Czarnej listy. Trzeba przyznać, że to również przyzwoita propozycja. Przyjazny interfejs, możliwość wyboru, czy blokowane są połączenia, wiadomości czy obie formy komunikacji. Dodatkowo aplikacja posiada funkcję automatycznego wysyłania SMS-a (po ustawieniu) na przykład w sytuacji, gdy nie możesz rozmawiać.

iOS

Urządzenia z systemem iOS7 i nowszym posiadają wbudowaną możliwość blokowania niechcianych połączeń i wiadomości. Aby dodać wybrany numer do Blokowanych możemy wybrać jeden z trzech poniższych sposobów:

W aplikacji FaceTime lub Telefon możesz przejść do opcji Ulubione lub Ostatnie:
1. Stuknij przycisk Informacje znajdujący się obok imienia i nazwiska lub numeru osoby, którą chcesz zablokować.
2. Przewiń kartę w dół i stuknij opcję Blokuj tę osobę.
3. Stuknij opcję Blokuj kontakt.

W aplikacji FaceTime lub Telefon możesz także stuknąć przycisk Kontakty:
1. Stuknij kontakt, który chcesz zablokować.
2. Przewiń kartę w dół i stuknij opcję Blokuj tę osobę.
3. Stuknij opcję Blokuj kontakt.

W aplikacji Wiadomości:
1. Stuknij wiadomość od osoby, którą chcesz zablokować.
2. Stuknij opcję Kontakt w prawym górnym rogu.
3. Stuknij przycisk Informacje znajdujący się bezpośrednio pod przyciskiem Gotowe. Jeśli wiadomość ma kilku nadawców, wybierz przycisk odpowiadający osobie, którą chcesz zablokować.
4. Przewiń kartę w dół i stuknij opcję Blokuj tę osobę.
5. Stuknij opcję Blokuj kontakt.

Instrukcja pochodzi z działu pomocy Apple.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.