Legendarne Abbey Road Studios pojawi się na Mobiconf 2018

źródło: facebook.com/mobiconf

Już w dniach 4-5 października specjaliści z branży mobile spotkają się w Krakowie, na konferencji Mobiconf 2018. Na wydarzeniu pojawią się przedstawiciele legendarnego Abbey Road Studios.

Znakomita informacja dla miłośników muzyki i design. Hash Riaz z Abbey Road Red, działu innowacji The Studios, opowie o User-Driven Design na przykładzie Topline. Aplikacji mobilnej stworzonej przez muzyków dla muzyków, która miała także swoje 5 minut na tegorocznej konferencji Google I/O!

Innowacje muzyczne na Mobiconf

Abbey Road Studios od 1931 roku jest liderem twórczości muzycznej i pionierskich osiągnięć w dziedzinie technologii audio. Pierwsze na świecie specjalnie zaprojektowane studio nagraniowe Abbey Road jest oczywiście synonimem The Beatles, ale jego niezrównana historia obejmuje wynalazek stereo, niezliczone nagrania punktowe i tworzenie muzyki do znanych produkcji filmowych: „Indiana Jones: Poszukiwacze Zaginionej Arki”, Trylogia „Władca Pierścieni”, seria „Harry Potter”, „Gravity” czy „Czarna Pantera”.

Abbey Road Red, oparte na ponad 86-letnim doświadczeniu innowacji technologicznych w dziedzinie audio, jest otwartym działem innowacji, którego celem jest wspieranie wysiłków najzdolniejszych przedsiębiorców branży muzycznej, naukowców i programistów. Program inkubacji Abbey Road Red jest pierwszym programem tego rodzaju w Europie – wspierającym najbardziej obiecujące start-upy w branży muzycznej. Red buduje obecnie działalność badawczo-rozwojową, tworząc demo, warsztaty i prototypy dla muzyków, w tym Topline – mini-studia nagraniowego dla autorów piosenek. Zanim Miquido stworzyło aplikację, Red ściśle współpracował z młodymi autorami piosenek,  producentami z całego Londynu, aby zrozumieć ich kreatywne potrzeby.

Podczas tego wykładu Hash podejmie próbę omówienia zasad projektowania opartego idei user-driven oraz w jaki sposób potencjalni użytkownicy mogą pomóc w ukształtowaniu aplikacji mobilnej.

Kilka słów o prelegencie

Zdobyte doświadczenie w branży muzycznej, Hash wykorzystuje do pracy z oprogramowaniem i sprzętem audio. Po ukończeniu studiów licencjackich w dziedzinie technologii muzycznych, rozpoczął pracę jako niezależny inżynier dźwięku, wykładowca, kurator wydarzeń BrownBear. Na Uniwersytecie w Yorku, pod okiem dr. Gavina Kearneya studiował Spatial Audio i programowanie audio.

Hash współpracuje również z Abbey Road Spatial Audio Forum, które zostało stworzone przez Mireka Stilesa, szefa działu produktów audio w The Studio. Prowadzą badania nad korzyściami ze Spatial Audio dla tworzenia, przechwytywania i odtwarzania treści muzycznych. Rezultaty pracy zespołu nad wielokanałowymi matrycami mikrofonowymi do nagrywania muzyki popularnej zostały zaprezentowane na 143. zjeździe Audio Engineering Society w Nowym Jorku.

Jak kupić bilet na Mobiconf?

To proste. Odwiedź link i postępuj zgodnie z prostym formularzem. Rejestracja otwarta jest jeszcze tylko dziś!

MOBILECLICK jest patronem medialnym wydarzenia.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.