Czas na ryby! Aplikacje mobilne dla wędkarzy

Wędkarze na rybach

źródło: shutterstock.com

Prawdopodobnie nie ma takiej dziedziny, której nie można by wspierać dzięki aplikacjom mobilnym. Wędkarstwo nie jest wyjątkiem. Dlatego zebraliśmy najciekawsze aplikacje dla wędkarzy na Androida i iOS, które przydadzą się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym amatorom rybołówstwa.

Fishinda

Istnieją liczne aplikacje dla wędkarzy, ale Fishinda to jedna z tych, która wyjątkowo się wyróżnia na tle innych, ponieważ skupia wokół siebie społeczność, dzięki czemu można nawiązać kontakt z innymi wędkarzami i wymieniać się z nimi swoimi doświadczeniami. Aplikacja pozwala również odkrywać najlepsze łowiska, organizować wyprawy wędkarskie i prowadzić własny dziennik połowów. Chcesz poznać nowe metody łowienia, wybrać się na wyprawę albo pochwalić się swoimi dokonaniami? Fishinda jest aplikacją dla Ciebie!

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Fishsurfing

Alternatywą dla wyżej opisanej propozycji jest Fishsurfing, czyli aplikacja, która umożliwia dołączenie do międzynarodowej społeczności wędkarskiej. Możliwość nawiązania kontaktu z osobami o tych samym zainteresowaniach pozwala odkryć zupełnie nowe oblicze swojego hobby. Fishsurfing dostarcza też mnóstwo przydatnych informacji takich jak namiary na sklepy wędkarskie, dane przewodników wędkarskich i mapa najbardziej polecanych łowisk. W aplikacji można też założyć profil firmowy, aby reklamować swoją działalność związaną z wędkarstwem i rybołówstwem, na przykład sklep wędkarski. To idealny sposób na dotarcie bezpośrednio do osób zainteresowanych łowieniem ryb.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Prognoza dla połowów

Każdy wędkarz wie, jak pogoda wpływa zarówno na sukcesy połowów, jak i na przyjemność wędkowania. Dlatego warto mieć w swoim smartfonie aplikację, która dostarcza informacji na temat prognozy połowów. Znaleźć w niej można zarówno informacje o optymalnych warunkach pogodowych do wędkowania, jak i takie parametry jak fazy księżyca, parametry fal na jeziorach, morzach i oceanach czy też dane dotyczące aktywności geomagnetycznej słońca.

Prognoza polowow

źródło: play.google.com

Pobierz na Android

Fishing Points: Wędkarstwo

Fishing Points to swoista nawigacja dla wędkarzy. Znaleźć w niej można kompas, mapy, jak również opcję znajdowania zapisanych lokalizacji za pomocą GPS. Aplikacja zapisuje lokacje i ścieżki trollingowe, a także mierzy odległości. Ponadto dostarcza przydane wędkarzom informacje na temat prognozy aktywności ryb, wykresy pływów, pogody, godzinach wschodu i zachodu słońca, temperatury morza i wielu innych. Takie aplikacje dla wędkarzy jak Fishing Points to niezastąpione narzędzie dla każdego miłośnika łowienia ryb na morzu, jeziorach, zbiornikach zaporowych i na rzekach.

Aplikacja Fishing Points

źródło: apps.apple.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Zezwolenia wędkarskie i mapy

Kolejna nasza propozycja to aplikacja, która ułatwia znalezienie najciekawszych miejsc do wędkowania, a także pozwala w niezwykle prosty sposób nabyć niezbędne zezwolenia wędkarskie. Apka ułatwia też znalezienie sklepów wędkarskich i innych ważnych punktów. To niezastąpiony pomocnik dla tych, którzy chcą cieszyć się swoim hobby w nowych miejscach, nawet gdy o daną lokalizację zahaczają jedynie przejazdem.

Aplikacja Zezwolenia wedkarskie i mapy

źródło: play.google.com

Pobierz na Android

Węzły wędkarskie

Aplikacje dla wędkarzy to prawdziwa skarbnica praktycznej wiedzy. Dobrym przykładem jest aplikacja w całości poświęcona technice wiązania węzłów wędkarskich. Każda metoda jest doskonale opisana i przejrzyście zilustrowana. Nie wiesz jak dobrze zawiązać pętelkę na żyłce lub umocować daną przynętę? Aplikacja Ci w tym pomoże. Informacje na temat wytrzymałości i właściwości poszczególnych węzłów pozwolą dopasować idealne rozwiązanie do indywidualnych potrzeb.

Aplikacja Wezly wedkarskie

źródło: play.google.com

Pobierz na Android

TrueFish Lite

Pogoda nie sprzyja połowom? A może nie masz czasu na dłuższą wyprawę? Skorzystać z symulatora wędkowania i ciesz się choćby namiastką ulubionego zajęcia. Gra TrueFish Lite dostarczy też wiele informacji przydatnych początkującym wędkarzom, którzy dopiero poznają tajniki łowienia ryb.

Aplikacja TrueFish Lite

źródło: apps.apple.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Aplikacje dla wędkarzy pozwalają starannie przygotować się do każdej wyprawy na ryby, a także nabywać nowe umiejętności i dzielić się doświadczeniami z innymi miłośnikami łowienia ryb. Dlatego nie może ich zabraknąć w telefonie żadnego miłośnika wędkarstwa.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.