Skaner w smartfonie: 5 aplikacji do skanowania

fot. © Maksim Kostenko - Fotolia.com

fot. © Maksim Kostenko - Fotolia.com

fot. © Maksim Kostenko – Fotolia.com

Dzisiejsze smartfony z powodzeniem mogą sprawdzać się jako “mobilne skanery”, których używamy kiedy potrzebujemy zachować jakiś materiał. Nie zawsze jednak wykonane zdjęcie jest takie jakbyśmy chcieli. Z pomocą przychodzą specjalne aplikacje, które pomogą w stworzeniu kopii o jak najlepszej jakości.

1. Scanner Pro

Scanner Pro to aplikacja dostępna na urządzenia z systemem iOS. Pozwala na zrobienie kopii każdego rodzaju dokumentów, które po zeskanowaniu zapisuje w formacie PDF. Program automatycznie usuwa cienie ze zrobionego zdjęcia, co sprawia, że nasza kopia staje się bardziej czytelna. Posiada funkcje wykrywania krawędzi, jednak obszar skanowania możemy również ustawić samodzielnie. Skaner można zsynchronizować z iCloud, Dropboxem, Google Drive, Evernote, pliki można również wysyłać za pomocą email. Aplikację można pobrać w AppStore za 2.69$, gdzie oceniona jest przez użytkowników na 4.5 gwiazdki.

scanner pro

fot. AppStore

scanner pro1

fot. AppStore

Pobierz (iOS)

2.GeniusScan

Aplikacja dostępna na systemy iOS, Android oraz Windows Phone, do pobrania w wersji płatnej i bezpłatnej. Wersja darmowa umożliwia nam tworzenie plików PDF oraz JPG zarówno z nowych zdjęć, jak i fotografii, które posiadamy w naszej bibliotece. Sama przycina obraz, dzięki czemu otrzymujemy perfekcyjny skan. Możliwe są również niewielkie korekty otrzymanego dokumentu, który kiedy już jest gotowy możemy wysłać emailem, bądź podzielić się nim na serwisie społecznościowym. W wersji płatnej dodatkowo znajdziemy możliwość przesłania plików do Dropboxa i Google Docs, oraz obsługę AllPrint.

genius scan 1

fot. AppStore

genius scan

fot. AppStore

Wersja darmowa:
Pobierz (iOS)
Pobierz (Android)
Pobierz (Windows Phone)

3.Turbo Scan

Kolejna płatna aplikacja do skanowania. Program umożliwia zrobienie zdjęcia dokumentu, a następnie nałożyć na nie filtry, aby było lepszej jakości. Posiada kilka opcji tworzenia kopii: po pierwsze zrobienia zdjęcia aparatem w telefonie, skorzystanie z funkcji SureScan x3, czyli zrobienie 3 zdjęć dokumentu, które następnie są na siebie nakładane i poddane korekcie, zaś 3 opcja to wybranie zdjęcia z biblioteki zdjęć. Po wykonaniu zdjęcia i dopasowaniu jego krawędzi dobieramy kolor skanu. Po wykonaniu tych czynności otrzymujemy dokument, który możemy następnie przesłać w postaci PDF lub JPG. Aplikacja kosztuje 2.99$, póki co dostępna jest tylko na urządzenia z systemem iOS, jednak na stronie możemy przeczytać, że trwają przygotowania na wypuszczenie programu również na urządzenia z Androidem.

turboscan 1

fot. AppStore

turboscan

fot. AppStore

Pobierz (iOS)

4.CamScanner

Darmowa aplikacja, która umożliwia zrobienie zdjęcia dokumentu. Po wykonaniu fotografii, poddaje ją korekcie – poprawia kontrast, jasność, aby uzyskać dokument o jak najlepszej jakości. Umożliwia również przycinanie zdjęć, tak aby wysłać jedynie potrzebny wycinek z całej kopii, pozwala również na dodawanie adnotacji. Program zapisuje pliki w formacie PDF, pozwala na przesyłanie ich emailem, poprzez bluetooth, bądź synchronizację z Dropboxem.

cam scanner 1

fot. AppStore

camscanner

fot. AppStore


Pobierz (iOS)
Pobierz (Android)
Pobierz (Windows Phone)

5.My Scans

Darmowa aplikacja na Androida i iOS. Automatycznie wykrywa krawędzie zrobionego zdjęcia i konwertuje pliki do PDF, które następnie pozwala przeszukiwać. Pozwala stworzyć jeden dokument z wielu stron oraz oferuje tworzenie przejrzystych folderów. Umożliwia dzielenie się plikiem, wysyłanie go przez emal, oraz wydrukowanie dokumentu.

my scans 1

fot. AppStore

my scans

fot. AppStore

 

Pobierz (iOS)
Pobierz (Android)


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.