Powstał bezpieczny skaner kodów QR

fot. © Ingo Bartussek - bank zdjęć Fotolia.com

Kaspersky Lab wprowadza nową, bezpłatną aplikację mobilną – Kaspersky QR Scanner dla systemów Android oraz iOS. Aplikacja potrafi nie tylko odczytywać informacje z kodów QR, ale również ostrzegać użytkowników o zawartych w nich potencjalnie niebezpiecznych odsyłaczach.

Czytaj więcej...

„Policyjny” trojan wyłudza okup od użytkowników komputerów oraz urządzeń z Androidem

fot.© AKS - Fotolia.com

Kaspersky Lab wykrył ukrytą część szkodliwej kampanii, w ramach której w kwietniu 2014 r. pojawiło się „policyjne” mobilne oprogramowanie wyłudzające okup (tzw. ransomware) o nazwie Koler, przeznaczone dla urządzeń z systemem Android. Ataki były przeprowadzane na całym świecie, także na użytkowników z Polski.

Czytaj więcej...

1 na 8 Europejczyków traci dane przez urządzenia mobilne

fot. © alphaspirit - Fotolia.com

Ponad 12% użytkowników w Europie doświadczyło w ciągu ostatnich 12 miesięcy utraty, kradzieży lub poważnego uszkodzenia urządzenia mobilnego, takiego jak smartfon czy tablet. Co więcej, użytkownicy tracą nie tylko swoje urządzenia, ale również przechowywane na nich cenne dane osobiste – tak wynika z badania Kaspersky Consumer Security Risks przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz B2B International latem 2013 r.

Czytaj więcej...

Uaktualnienie systemu iOS usuwa problem związany z bezpieczeństwem

fot. © babimu - Fotolia.com

W ubiegłym tygodniu firma Apple opublikowała małą, ale bardzo ważną aktualizację 7.0.4 swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS. Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez Apple, uaktualnienie to usuwa kilka błędów i zawiera pewne udoskonalenia. Okazuje się jednak, że aktualizacja ta usuwa także poważny problem związany z bezpieczeństwem.

Czytaj więcej...