E-SIM – nowa opcja od T-Mobile dla klientów korporacyjnych

źródło: shutterstock.com

T-Mobile otworzyło się na potrzeby klientów korporacyjnych. Od teraz, będą oni mogli skorzystać z e-SIM, zamiast znanej do tej pory fizycznej karty SIM. Oto na czym będzie to polegać.

Nowość od T-Mobile

Dziś, sieć komórkowa T-Mobile wprowadziła opcję e-SIM. O tym, na czym polegają takie karty, pialiśmy kilka lat temu, gdy zaczęto o nim mówić. Jednak w skrócie oznacza to, że użytkownik będzie mógł uruchomić usługę operatora bez wkładania do swojego telefonu fizycznej karty SIM. Każdy kto zdecyduje się na takiej rozwiązanie, dostanie mailem specjalny kod QR. Po jego zeskanowaniu, telefon pobierze z serwera operatora niezbędne dane do aktywacji i rejestracji sieci. Rozwiązanie to operator rozszerzył dla klientów biznesowych. Wszystko po to, aby mogli oni jeszcze sprawniej obsługiwać urządzenia firmowe. Co ważne, wirtualna karta będzie odpowiednio zabezpieczona przed cyberatakami, dzięki rozwiązaniu Cyber Guard. System ten, oparty jest o AI oraz big datę, która umożliwia analizę wykrycie naruszeń już na poziomie sieci. Usługa e-SIM będzie się również rozwijać w kolejnych miesiącach. T-Mobile zapewnia, że w ofercie pojawi się również możliwość taka jak, np. posiadanie tego samego numeru telefonu na kilku urządzeniach czy zarządzanie kartami z poziomu portalu obsługowego.

Usługa biznesowa

Z tego rozwiązania od dziś mogą korzystać jedynie klienci korporacyjni T-Mobile. Zapewne, gdy to rozwiązanie sprawdzi się w biznesie, znajdzie również swoich zwolenników wśród pozostałych użytkowników. Byś może właśnie wtedy T-Mobile pójdzie w ślady Orange, operatora, który jako pierwszy zdecydował się na e-SIM dla wszystkich, o czym również pisaliśmy dwa lata temu. Usługa ta więc nie należy do nowych. Nie zmienia to jednak faktu, że korporacyjni użytkownicy sieci T-Mobile i tak mają powody do radości.

W celu bliższego zapoznania się z ofertami oraz sprawdzenia, czy telefon, który posiadasz ma możliwość korzystania z rozwiązania e-SIM, odsyłamy Was na stronę samego operatora sieci komórkowych T-Mobile.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.