Jak wylogować się z Messengera na telefonie? Sprawdź, czy to możliwe

źródło: shutterstock.com

Zastanawiasz się, jak wylogować się z Messengera na smartfonie i czy w ogóle jest to możliwe? Przeczytaj koniecznie nasz artykuł.

W świecie gdzie nasza prywatność zawsze poddawana jest pod wątpliwość, chcemy mieć możliwość kontrolowania jej w stopniu znacznym. Jedną z takich aplikacji, w przypadku której odgrywa to kluczową rolę jest na pewno Messenger.

Jak wylogować się z Messengera?

Niestety, twórcy komunikatora nie przewidzieli takiej opcji. Przeszukując ustawienia w aplikacji, w przeciwieństwo do aplikacji Facebooka, nie znajdziemy bezpośrednio przycisku „wyloguj”.

Jednak nie powinniśmy się tym martwić, gdyż możemy wykonać szereg innych działań, które przyniosą podobny efekt. Wszystko zależy od tego, z jakich przyczyn chcemy się wylogować. Facebook sprawia wrażenie przygotowanego na wszelkie możliwości, za wyjątkiem chęci wylogowania się użytkownika. Wszystkie propozycje dotyczą jednak jedynie ograniczenia wysyłania bądź odbierania wiadomości.

W jaki sposób możemy zadbać o nasze bezpieczeństwo?

Możliwości są dwie. Jedna z nich polega na wylogowaniu się z konkretnej sesji, a druga na wyczyszczeniu danych z aplikacji. W jaki sposób to zrobić?

  • Wylogowanie się z konkretnej sesji

Sesje w Messengerze są łączone z Facebookiem. Wynika to z dość oczywistego faktu, iż aplikacje te są ze sobą ściśle powiązane. W jaki sposób możemy zatem się „wylogować”?

Pierwszym krokiem jest przejście do ustawień, a następnie zakładki „Bezpieczeństwo i logowanie”. Kolejny to odnalezienie sekcji „Miejsce logowania”. Gdy odnajdziesz odpowiednią sesję z której chcesz zrezygnować, wystarczy że klikniesz trzy kropki po prawej stronie.

Wówczas powinieneś zobaczyć do wyboru się dwie opcję: „To nie Ty?”, a także „Wyloguj się”. Pierwszą z nich możesz wybrać, gdy masz podejrzenia o zalogowaniu się na Twoje konto przez obcą osobę. Druga z nich natomiast, pozwala Ci wylogować się z konkretnego urządzenia i konkretnej sesji.

źródło: facebook,com

Musisz jednak pamiętać, że gdy klikniesz przycisk „Wyloguj”, w trybie natychmiastowym zostaniesz wylogowany również z Facebooka na wybranym urządzeniu. Działanie to sprawi, że wylogujesz z komunikatora jedynie w obrębie tej sesji.

  • Czyszczenie danych

Kolejne metoda wydaje się szczególnie przydatna, gdy zadajemy sobie pytanie, jakie dane zbiera o nas aplikacja. Jako system połączony z Facebookiem, Messenger przesyła istotne informacje na temat naszych danych, m.in.: ID, nazwa użytkownika, płeć, kraj, lokalizację, strefę czasową, zdjęcia, itd. Obok tego, do komunikatora dostarczane są również nasze preferencje. Wszystko za sprawą naszej obecności w sieci, także na innych stronach, które nie są bezpośrednio powiązane z Facebookiem i Messengerem.

Informacja o wyczyszczeniu danych nie jest odpowiedzią na pytanie, jak wylogować się z messengera, ale to sposób na usunięcie informacji na nasz temat zebranych przez aplikację.

Czyszczenie danych jest bardzo proste. Wystarczy wejść w ustawienia na swoim urządzeniu mobilnym, a następnie wybrać opcję “Aplikacje”. Kolejnym krokiem jest znalezienie Messengera na liście i wybranie “Przechowywania danych”. Powinna wyświetlić się następująca opcja:

źródło: własne

Należy wówczas wybrać opcję “Wyczyść dane” i potwierdzić swój wybór. Gotowe! Twoje dane zostały usunięte!

  • Usunięcie aplikacji Messenger

Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie tego problemu – być może dla wielu najbardziej oczywiste po rezygnacji z komunikatora – po prostu usunięcie aplikacji. Jeżeli twórcy nie mówią wprost o tym, jak wylogować się z Messengera, a wręcz nie dają takiej możliwości – możesz usunąć ją z pamięci swojego telefonu. Wówczas aplikacja straci dostęp do Twoich danych i zostanie odłączona od Facebooka.

Mamy nadzieję, że już nie zastanawiasz się, jak wylogować się z Messengera, ale znasz techniki na ograniczenie dostępu aplikacji do Twoich danych.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.