Stare gry na telefon – wróć do ulubionych tytułów!

Figurka Mario

źródło: unsplash.com

Współczesne gry mobilne i komputerowe zachwycają doskonałą grafiką, rozbudowaną fabułą i licznymi wariantami prowadzenia rozgrywki. Jednak to te kultowe tytuły z lat 70., 80. i 90. wspominamy z dużym sentymentem. Powrót do nich może być swoistą podróżą w czasie! Oto najlepsze stare gry na telefon.

PAC-MAN

PAC-MAN to komputerowa gra zręcznościowa, w którą grano na automatach do gier, a także na pierwszych konsolach takich jak Super Nintendo czy Game Boy. Gra stała się do tego stopnia popularna, że w wielu krajach dążono do pobicia rekordu świata. Maksymalną liczbę osiągalnych punktów udało się zdobyć w 1999 roku. Dokonał tego amerykański gracz – Billy Mitchel, gromadząc 3 333 360 punktów w ciągu 6 godzin, pokonując 256 plansz. Sprawdź, czy jesteś w stanie choćby zbliżyć się do tego oszałamiającego wyniku w tej kultowej grze, którą możesz zainstalować na swoim smartfonie.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Q*bert

Pamiętasz stworka, który poruszał się po izometrycznym projekcie piramidy, złożonej z trójkolorowych kostek? Tytułowy bohater miał za zadanie zmieniać ich barwy w określony sposób, w czym przeszkadzały mu inne stworki. Dzięki zręcznościowej grze Q*bert z pewnością przypomnisz sobie najlepszą rozrywkę z dzieciństwa. Dlatego już teraz zagraj w tę kultową grę z lat 80.!

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Super Mario Run

Kto z nas nie pamięta przygód sympatycznego hydraulika Mario i jego brata Luigi w Królestwie Grzybów, których celem było uratowanie księżniczki Peach? Gra była popularna do tego stopnia, że do dziś znajduje się w czołówce najlepiej sprzedających się gier w historii! Dlatego śmiało można powiedzieć, że stała się ikoną popkultury. Dziś można do niej powrócić, gdyż stare gry na telefon, takie jak Super Mario, wciąż cieszą tysiące graczy na całym świecie.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Brick Game

Poza wspomnianymi grami na automaty i konsole typu Nintendo Entertainment System, Playstation Classic, Sega Genesis czy Game Boy, ogromną popularnością cieszyły się gry na przenośnej konsoli Brick Game. Najbardziej charakterystyczną grą na niej był kultowy Tetris. Jednak wiele modeli oferowało też inne tytuły, takie jak Arkanoid czy Space Invaders. Powrócić do nich można przemieniając swój smartfon w swoistą konsolę Brick Game.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Pong

Miłym wspomnieniem będzie powrót do dość starej, dwuwymiarowej gry, która jest symulacją gry w tenisa stołowego. Choć jest ona niezwykle prosta, to odniosła duży sukces komercyjny i doczekała się licznych kontynuacji, w tym Pong Doubles, Super Pong, Quadrapong i Pin-Pong. Można powiedzieć, że sukces Ponga rozpoczął erę gier na automaty, które były prekursorem gier na konsole i komputery. Co ciekawe, gra odcisnęła swoje piętno na kulturze masowej, pojawiając się w serialach, takich jak Różowe lata siedemdziesiąte, programach telewizyjnych i reklamach.

Pobierz na Android

Snake ’97

Snake, czyli klasyczny Wąż to gra, która chyba każdemu kojarzy się z pierwszymi telefonami komórkowymi. Choć gra jest w założeniu niezwykle prosta, to sprawiała, że na rozgrywce spędzaliśmy długie godziny. Stare gry na telefon takie jak Snake, to dobry sposób na to, by przypomnieć sobie tamte chwile.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Stare gry na telefon mogą przywoływać wspomnienia i wzbudzać prawdziwe emocje. Powrót do przywołanych wyżej tytułów oraz wielu innych, jak choćby Tekken, The Legend of Zelda, Contra czy Donkey Kong dla wielu będzie ogromną przyjemnością. A może stare gry na telefon skradną też serca tych, którzy są zbyt młodzi, by pamiętać gry ubiegłego wieku? W końcu historia gier komputerowych jest naprawdę fascynująca.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.