Poznaj 8 aplikacji dla kierowców, które pomogą Ci oszczędzić czas i pieniądze

źródło: shutterstock.com

Halo! Mobilki, mobilki, znacie jakieś aplikacje dla kierowców? Mało? To koniecznie zapoznajcie się z propozycjami od nas. Dzięki nim zmniejszycie koszty przejazdu czy unikniecie mandatu.

Oto 8 naszych propozycji, które sprawią, że Twoja podróż samochodem będzie przyjemniejsza. Dodatkowo, niektóre z nich pozwolą również nieco zaoszczędzić lub uniknąć nieprzyjemnej kontroli policji czy zdjęcia zrobionego przez radar.

Janosik

źródło: apps.apple.com

Chyba nie ma kierowcy, który jeszcze by nie słyszał o Janosiku. I bynajmniej mamy tu na myśli tego, co biednym dawał, bogatym zabierał, a aplikację. Dzięki niej bowiem, dowiesz się o: kontrolach policji, fotoradarach (stacjonarnych, odcinkowych, na światłach), nieoznakowanych radiowozach, wypadkach, zagrożeniach i remontach drogowych czy kontrolach Inspekcji Transportu Drogowego. Co więcej, aplikacja jest dostępna również w innych krajach w Europie, natomiast wówczas rejestruje ona jedynie fotoradary stacjonarne. A wszystko to będzie umieszczona na znanej nam z map GPS od Google’a.

To jednak nie wszystko. Jeżeli chcesz pozbyć się swojego starego auta i je sprzedać, również możesz uczynić to za pomocą aplikacji Janosik. Aplikacja przewiduje bowiem miejsce na ogłoszenia, gdzie kierowca może umieścić informację o sprzedaży samochodu– za darmo i bezterminowo. Dodatkowo również, dzięki tej aplikacji możesz starać  się o mniejsze składki OC/AC, które zostaną wyliczone na podstawie Twojego stylu jazdy.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

BlaBlaCar

źródło: apps.apple.com

Jeżeli natomiast masz samochód, ale w długą trasę musisz wybrać się sam, być może powinieneś wybrać aplikację BlaBlaCar. Dzięki niej, nie tylko zyskasz towarzysza podróży, ale także zaoszczędzisz pieniądze, które planowałeś wydać na paliwo. A dla Twoich pasażerów to również będzie niewątpliwa pomoc i przede wszystkim mnóstwo zaoszczędzonego czasu i nerwów. W dodatku, to Ty spośród kandydatów wybierasz osoby, które chcesz wziąć ze sobą.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Przepisy drogowe

źródło: apps.apple.com

Jak wiadomo, każdy kierowca powinien znać przepisy ruchu drogowego, ale często stresujące sytuacje wymazują je nam z pamięci. Warto także czasami je aktualizować. Ponadto, z poziomu tej aplikacji dowiesz się również jaki mandat i kara czeka na Ciebie, gdy któryś z nich złamiesz. Warto mieć ten rodzaj aplikacji zawsze przy sobie.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

iParkomat

źródło: apps.apple.com

Za pomocą tej aplikacji iParkomat wynajmiesz miejsce parkingowe za drobną opłatą od kogoś, kto akurat nie będzie go potrzebował. I odwrotnie. Możesz wynająć swoje miejsce, którego nie używasz innemu potrzebującemu kierowcy i wziąć za to drobną opłatę.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android 

Znajdź mój samochód

źródło: apps.apple.com

Jeśli jesteśmy w temacie parkowania, warto również wspomnieć o innym problemie. Często bowiem zdarza się tak, że parkingi są duże lub ich lokalizacja jest mało intuicyjna. I przecież wcale nie chodzi o naszą pamięć. I doskonale wiedzą to twórcy aplikacji Znajdź mój samochód.

To darmowa aplikacja dzięki której dodasz informacje o parkowaniu za pomocą jednego kliknięcia, co również sprawi, że aplikacja umiejscowi je na mapie. Dodatkowo sprawdzisz historię parkowania, wykryjesz wolne miejsca parkingowe, dostaniesz informację o zbliżającym się końcu czasu parkowania, a także za pomocą zdjęcia odnajdziesz swój samochód na parkingu podziemnym, bez pomocy GPS.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

SkyCash

źródło: apps.apple.com

O tej aplikacji nie trzeba się zbyt wiele rozpisywać. Umożliwia ona opłatę za parkometr, jak również przedłużanie opłaty za pojazd. Oznacza to koniec z brakiem drobnych, czy brakiem możliwości płatności kartą płatniczą. Aplikacja ma natomiast jedną wadę – nie działa w każdym mieście.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Fuelio

źródło: play.google.com

Jest i aplikacja do śledzenia paliwa. Co dokładnie nam ułatwia? Za jej pomocą możemy śledzić wydatki na paliwo, przejechany na baku dystans itd. Mamy również możliwość dodania kilku pojazdów. Dodatkowo Fuelio pozwala nam zapisać miejsca tankowań, informować innych o cenach paliw i innych. Podsumowując, to świetne wsparcie dla kierowców, którzy często są w trasie i lubią trzymać rękę na pulsie.

Pobierz na Android

mObywatel

źródło: apps.apple.com

Ostatnia nasza propozycja to mObywatel. Aby skorzystać z aplikacji pierwotnie należałoby mieć lub też dopiero założyć swój profil zaufany. Następny krok to wgranie odpowiednich danych i korzystać tam, gdzie wprost nie jest oczekiwany “plastikowy odpowiednik”. Niestety, nie skorzystamy z niego u notariusza, w sądzie, w banku, rejestrując kartę SIM itd.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

To wszystkie nasze propozycje dla kierowców. Dzięki tym aplikacjom każda podróż lub planowanie dalszej trasy na pewno okaże się dużo przyjemniejsze. Co więcej, pozwoli również zaoszczędzić trochę pieniędzy, a decydując się na podróże z innymi osobami, nawiązać nowe znajomości.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.