Aplikacje dla artystów – twórz i rozwijaj się

zdjęcie z galerii sztuki

źródło: unsplash.com

Czy chcesz zagłębiać się w świat sztuki, gdziekolwiek jesteś? Mobilne aplikacje dla artystów udowadniają, że zarówno najlepsze galerie sztuki i muzea, jak i własne artystyczne atelier można mieć we własnym smartfonie lub tablecie. Czy coś innego może dać tak ogromną wolność tworzenia i poznawania sztuki?

Google Arts & Culture

Google Arts & Culture to aplikacja, która jest niezwykle bogatym źródłem wiedzy na temat sztuki, jak i kultury oraz historii dziedzictwa kulturowego ludzkości. Użytkownicy aplikacji mogą odbywać wirtualne wycieczki po najlepszych muzeach i galeriach sztuki na świecie, oglądać dzieła sztuki na zdjęciach w wysokiej rozdzielczości, jak i odwiedzać znane miejsca z pomocą Street View. To jednak nie wszystko, bowiem Google Arts & Culture zapewnia też dodatkowe atrakcje, jak wyszukiwanie portretów podobnych do wizerunku użytkownika czy możliwość przekształcania zdjęć na podobieństwo klasycznych obrazów.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Learn Art History & Painting

Alternatywą dla Google Arts & Culture są takie aplikacje dla artystów i miłośników sztuki, jak Learn Art History & Painting, które pozwalają w atrakcyjny sposób zdobywać wiedzę na temat historii sztuki. Użytkownicy mogą też rozwiązywać ciekawe quizy, które pozwolą im zweryfikować własną wiedzę.

Learn Art History & Painting aplikacja

źródło: apps.apple.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

DailyArt – dzienna dawka sztuki

Kolejna aplikacja – DailyArt to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki. Użytkownikom każdego dnia wyświetla się jedno dzieło sztuki, jego historia i ciekawostki z biografii artysty. DailyArt zawiera ponad 2500 eksponatów, niemal 800 biografii oraz około 500 informacji na temat muzealnych kolekcji. Bazę tę użytkownicy mogą w dowolny sposób eksplorować.

aplikacja DailyArt

źródło: apps.apple.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

PaperColor

PaperColor to ROZBUDOWANA aplikacja, która pozwala tworzyć cyfrowe dzieła na smartfonach i na tabletach. Szeroki wybór narzędzi i kolorów sprawia, że praca twórcza niemal nie podlega ograniczeniom. Z PaperColor można malować i rysować w każdym miejscu i w każdej chwili.

Pobierz na Android

Infinite Painter

Infinite Painter jest aplikacją dla początkujących i zaawansowanych twórców, która ma naprawdę dużo do zaoferowania. Ponad 160 ustawień pędzli, możliwość korzystania z różnego typu linii pomocniczych oraz tworzenia warstw i wiele więcej. Infinite Painter pozwala też na obrabianie własnych prac, jak i zdjęć, dzięki licznym narzędziom przekształcania.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Aplikacje dla artystów do nauki rysowania

Wśród licznych aplikacji dla artystów dużą część stanowią te, które uczą jak rysować. Większość z nich skupia się na jednym konkretnym temacie. Dlatego też mamy aplikacje prezentujące jak poprawnie rysować ludzkie ciała, twarze, zwierzęta, karykatury, krajobrazy, kwiaty i wiele innych. Dobrym przykładem jest WeDraw, czyli apka pomagająca rysować komiksy inspirowane japońską mangą i anime.

Pobierz Wedraw na Android

Inną ciekawą aplikacją jest How to Draw 3D, która uczy jak wykonywać szkice z efektem trójwymiaru.

Pobierz How to Draw 3D na Android

Rozmaite aplikacje uczące jak rysować, są tworzone z myślą o użytkownikach o różnym stopniu zaawansowania. Aplikacje dla artystów takie jak How to Draw – Learn step by step pomagają rozpocząć przygodę z tworzeniem własnej sztuki.

Pobierz How to Draw – Learn step by step na Android

Mamy nadzieję, że każdy pasjonat sztuki znajdzie coś dla siebie wśród powyższych aplikacji!


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.