3 najlepsze aplikacje do czytania newsów

źródło: shutterstock.com

W dobie natłoku informacji często trudno znaleźć te, które są dla nas naprawdę wartościowe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być agregatory newsów, które same przygotują prasówkę.

Agregatory newsów to aplikacje, które pomagają być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami. W przeciwieństwie do serwisów informacyjnych, agregatory nie tworzą treści, tylko udostępniają te opublikowane przez innych. I w odróżnieniu od czytników RSS nie wymagają ręcznego dodawania źródeł.

Squid

Jednym z najbardziej popularnych i najwyżej ocenianych agregatorów jest Squid. Dobrze przemyślana, przyjaźnie zaprojektowana aplikacja bardzo dobrze organizuje treści z najbardziej znanych serwisów. Nawigacja jest prosta, a wszystkie opcje na tyle intuicyjne, że korzystanie ze Squida to czysta przyjemność. Łatwo wybrać interesujące kategorie, ustawić powiadomienia czy wyciszyć nieinteresujące źródła.

źródło: play.google.com

Aplikacja wyróżnia się przede wszystkim bardzo wygodnym trybem czytania. Jeśli rozprasza Cię tradycyjny podgląd strony internetowej, możesz przełączyć się na minimalistyczny, pozbawiony wszystkich przeszkadzających elementów, widok. Drugą godną uwagi opcją jest możliwość kreślenia po artykułach – zaznaczania, wymazywania, dodawania naklejek czy opisów.

źródło: play.google.com

Osobom, którym zależy na personalizacji treści, z pewnością spodoba się, że aplikacja uczy się o preferencjach użytkownika. Po pewnym czasie regularnego korzystania można zauważyć różnicę w otrzymywanych wiadomościach – są trafniej dobierane, niż na początku.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Wiadomości Google

Pierwszą cechą, jaka rzuca się w oczy po otwarciu aplikacji Google’a, jest bardzo atrakcyjna prostota. Minimalistyczny design, świetnie dopasowane fonty i wyraźne oznaczenia portali sprawiają, że naprawdę chce się z niej korzystać.

źródło: play.google.com

Ustawienia personalizacji pozwalają określić bardziej i mniej interesujące kategorie, a także całkowicie wyłączyć wybranych wydawców. Finalnego widoku w zakładce Nagłówki nie można jednak całkowicie dopasować do swoich preferencji.

Minusem jest to, że aplikacja nie daje możliwości głosowania na konkretne tytuły, w związku z czym nie można dać jej do zrozumienia, że dany temat przestał nas już interesować. Jeśli algorytm uzna go za istotny, będzie nam go serwował dopóki sam “nie zmieni zdania”. Ratunkiem w tej sytuacji może być niejako zakładka Ulubione, w której można przechowywać zapisane artykuły oraz wybrane źródła informacji.

źródło: play.google.com

Ciekawą opcją w aplikacji jest też zakładka Kiosk, pozwalająca na subskrypcję różnych wydawców, zarówno w wersjach płatnych, jak i darmowych.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Flipboard

Flipboard służy do wyszukiwania newsów w serwisach anglojęzycznychTo, czym wyróżnia się ten agregator, to przede wszystkim ciekawa oprawa graficzna z animowanym przewijaniem stron, która umila poszukiwanie interesujących newsów. Wart uwagi jest też wybór kategorii, który daje imponujące możliwości personalizacji dostarczanych nam artykułów. Każdy temat główny (np. Technology) podzielony jest na wiele podtematów (np. Reviews, Strategy, Breakthroughs), które możemy wybrać według własnego upodobania.

źródło: play.google.com

Co więcej, Flipboard pozwala również na integrację z wieloma sieciami społecznościowymi. Można więc przeglądać za jego pośrednictwem także newsy z Facebooka czy Twittera.

źródło: play.google.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Jak łatwo się przekonać, agregatory wiadomości to skuteczna broń w walce z rosnącym gąszczem informacji, który nas otacza. Wystarczy poświęcić trochę czasu na ich konfigurację, by móc cieszyć się spersonalizowanym wyborem newsów z kraju i świata, bez konieczności niekończącego się scrollowania.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.