Darmowa aplikacja do biegania – sprawdź popularne aplikacje dla biegaczy

źródło: shutterstock.com

Mówi się, że bieganie to najczęściej wybierany sport. Widać to również w sklepach z aplikacjami. Dlatego my przedstawimy Wam najpopularniejsze i darmowe aplikacje dla biegaczy.

Zarówno Google Play, jak i App Store oferują nam coraz więcej aplikacji dla osób uprawiających sport. A skoro bieganie to jednak z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych dyscyplin – tutaj również twórcy wykazują się nie lada kreatywnością. My, przygotowaliśmy 5 propozycji, które są najczęściej wymieniane przez biegaczy. Zobacz, czy jest tu również Twoja przyszła aplikacja do biegania.

Map My Run

źródło: apps.apple.com

Ta aplikacja do biegania została uznana za jedną z najlepszych, dostosowanych do tej grupy sportowców przez The Guardian. Łączy się z wieloma inteligentnymi urządzeniami, w tym np. z Apple Watchem, Garminem, Fitbitem itd. Istnieje też możliwość skonfigurowania jej z aplikacjami żywieniowymi, np. MyFitnessPal, o której pisaliśmy już w artykule aplikacje, dzięki którym zaczniesz jeść zdrowo.

Jeżeli chcesz pójść biegać, wybierz pobliską trasę, gdzie będziesz mógł to zrobić.  Monitoruj i analizuj strefy tętna, aby dostosować trening na podstawie celów, również wyznaczonych z poziomu aplikacji.

Map My Run oferuje również porady doświadczonych trenerów w wersji audio oraz śledzenie przebiegu swoich butów za pomocą Gear Tracker. Wszystko po to, by zmienić je w odpowiednim czasie i nie uszkadzać sobie stóp. A to nie wszystkie funkcje jakie posiada Map My Run. Istotne jest też podejście aplikacji do obecnej sytuacji, czyli konieczności pozostania w domu. Dla tych osób, które nie mogą obecnie ćwiczyć na zewnątrz, zostały przygotowane specjalne plany treningowe.

Ocena tej aplikacji w Google Play to 4,7, a użytkownicy systemu operacyjnego iOS ocenili ją na 4,8.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Endomondo

źródło: apps.apple.com

Mówiąc o dobrych i darmowych aplikacjach nie sposób nie wspomnieć o Endomondo. I chociaż w tym przypadku mamy możliwość zakupu wersji Premium, Pro wydaje się być wystarczająca. Za jej pomocą możemy sprawdzić swój czas, dystans, prędkość, kalorie itd. Idealnie paruje się z inteligentnymi opaskami i pulsometrami. Ponadto, Endomondo pozwala na ręczne rejestrowanie treningów w pomieszczeniach oraz prowadzenia dziennika postępów. Jeżeli lubisz publikować swoje wyniki sportowe w sieci, ta aplikacja do biegania również na to pozwala. Dostajesz też możliwość wyznaczania sobie celów, co może stać się dodatkowym czynnikiem motywacyjnym, podobnie jak wyzwania, do których możesz dołączyć.

Ocena aplikacja w App Store wynosi 4,1, natomiast w Google Play 4,5. Jest to dobra aplikacja zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Nike Run Club

źródło: apps.apple.com

To jedna z popularniejszych i atrakcyjniejszych wizualnie aplikacji dla biegaczy. Również możesz ją sparować z niektórymi urządzeniami, np. obsługującymi Android Wear OS. Dostajemy informacje o tempie, dystansie, trasie GPS, tętnie itd.

Dodatkowo, mamy możliwość ustawienia sprzężenia dźwiękowego, informującego nas o postępach w trakcie biegu. W Nike Run Club uzyskamy też wskazówki i motywację od trenerów Nike, a także sportowców i artystów m.in. Mo Faraha i Kevina Harta. W aplikacji znajdziemy też zapisane cele wraz z odpowiednio dopasowanymi planami treningowymi, aby móc je spełnić. Za każde osiągnięcie, dostajemy nagrodę w postaci odznaczeń.

Ocena Nike Run Club w Google Play wynosi 4,6, a w App Store 4,8. Jest to odpowiednia aplikacja zarówno dla osób średnio zaawansowanych, jak i zaawansowanych.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Sports Tracker

źródło: play.google.com

Aplikacja Sports Tracker to kolejna darmowa aplikacja godna uwagi. Dzięki niej dowiemy się o naszych postępach w uprawianych przez nas sportach, nie tylko w bieganiu. Podobnie jak w poprzednich propozycjach, tak i tu dostajemy możliwość monitorowania naszych postępów, ale także podjąć się ich analizy także w trakcie, np. biegu, klikając opcję Na trasie. Samą trasę możemy zaplanować wcześniej, a następnie dodać je do sekcji ulubione, aby móc do nich wracać.

W aplikacji znajdziemy też Heatmaps, a tam: mapy biegów przełajowych, trasy na rower górski, większość popularnych tras w parkach narodowych, czy nowe ekscytujące biegi drogowe w najbliższej okolicy. Jeżeli zatem uprawiasz kilka sportów jednocześnie, a lubisz mieć nad tym kontrolę – to aplikacja idealna dla Ciebie.

Ocena Sports Tracker w Google Play to 4,4, a w App Store 4,8. Zadowoli się nią zarówno osoba początkującą, jak również zaawansowana.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Zombies, Run

źródło: apps.apple.com

Ta aplikacja do biegania na pewno przypadnie do gustu miłośnikom Zombie i historii mrożących krew w żyłach. Wyobraźmy sobie, że goni nas kilka zgniłych Zombie. Czy nasza motywacja wówczas nie wzrośnie?

Twórcy tej aplikacji, jak też jej użytkownicy sądzą, że jest to ogromny plus. To również niezła przygoda dla osób lubiących słuchać muzyki lub audiobooków podczas biegania. Każdy kolejny etap jest bowiem równoznaczny z nowym elementem opowieści.

Ocena tej aplikacji w Sklepie Play to 4,2. W App Store wynosi ona 4,8.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Zaprezentowane aplikacje na pewno zmobilizują Cię do biegania i sprawią, że wyda się ono dużo ciekawsze. I co najważniejsze, skończy się w końcu przekładanie swojej aktywności fizycznej na kolejny dzień.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.