Patent Microsoftu, który pozwala na instalację wielu systemów na smartfonie

fot. CC0 Public Domain

fot. CC0 Public Domain

Ładnie! Microsoft nie zwalnia tempa i właśnie złożył wniosek o patent, dzięki któremu na naszych smartfonach będziemy mogli instalować wiele systemów.

Microsoft już od jakiegoś czasu pracował z kilkoma producentami sprzętu nad nowym systemem, dzięki któremu na jednym smartfonie lub tablecie będzie można zainstalować i korzystać z różnych systemów operacyjnych.

Choć wszyscy do tej pory myśleli, że jest to mało prawdopodobne, wniosek patentowy Microsoftu wszystko potwierdza – firma pokaże urządzenia, które zadziałają zarówno pod kontrolą Windows 10 Mobile jak i Androida.

microsoft patent

A w praktyce?

Urządzenie najprawdopodobniej wyposażone będzie w pliki instalacyjne rożnych systemów, dzięki czemu każdy z nas będzie miał możliwość wybrania tego, który go zainteresuje. Oczywiście w trakcie korzystania z danego systemu, w każdym momencie można go zmienić na inny lub ewentualnie usunąć z pamięci ten plik, który nas nie interesuje.

microsoft patent 2Co ciekawe, wbrew pozorom, nie jest to nadzwyczajnie nowa i egzotyczna propozycja, bo nie tak dawno temu HTC wypuścił przecież dwie wersje swojego telefonu z różnym oprogramowaniem, ale bądź co bądź, Microsoft może nas przecież jeszcze zaskoczyć. Będziecie czekać na takie urządzenia?

szkolenie content marketing B2B Kraków

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.