Patent Microsoftu, który pozwala na instalację wielu systemów na smartfonie

fot. CC0 Public Domain

Ładnie! Microsoft nie zwalnia tempa i właśnie złożył wniosek o patent, dzięki któremu na naszych smartfonach będziemy mogli instalować wiele systemów.

Microsoft już od jakiegoś czasu pracował z kilkoma producentami sprzętu nad nowym systemem, dzięki któremu na jednym smartfonie lub tablecie będzie można zainstalować i korzystać z różnych systemów operacyjnych.

Choć wszyscy do tej pory myśleli, że jest to mało prawdopodobne, wniosek patentowy Microsoftu wszystko potwierdza – firma pokaże urządzenia, które zadziałają zarówno pod kontrolą Windows 10 Mobile jak i Androida.

microsoft patent

A w praktyce?

Urządzenie najprawdopodobniej wyposażone będzie w pliki instalacyjne rożnych systemów, dzięki czemu każdy z nas będzie miał możliwość wybrania tego, który go zainteresuje. Oczywiście w trakcie korzystania z danego systemu, w każdym momencie można go zmienić na inny lub ewentualnie usunąć z pamięci ten plik, który nas nie interesuje.

microsoft patent 2Co ciekawe, wbrew pozorom, nie jest to nadzwyczajnie nowa i egzotyczna propozycja, bo nie tak dawno temu HTC wypuścił przecież dwie wersje swojego telefonu z różnym oprogramowaniem, ale bądź co bądź, Microsoft może nas przecież jeszcze zaskoczyć. Będziecie czekać na takie urządzenia?


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.