Jak zresetować iPhone?

iPhone

iPhone / fot. materiał partnera

Artykuł sponsorowany

iPhone to smartfon, który został wydany przez Apple Inc, wyposażony jest w system operacyjny iOS. Cechuje się stabilnością, wydajnością oraz bezpieczeństwem. Jednak mimo tych zalet, posiadając telefon z logo Apple warto wiedzieć, w jaki sposób zresetować iPhone’a czy go wyzerować. Znajomość innych funkcji może być niezwykle ważna. Zdarzają się awaryjne sytuacje, a znajomość takich opcji jak hard reset iPhone’a (twardy reset iPhone’a) czy reset miękki jest istotna.

iPhone w świetnej cenie

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem iPhone, zobacz ofertę Smartfon Apple iPhone 11 64GB – 6,1″ – 12 Mpix w świetnej cenie. Jeżeli chcesz mieć Smartfon Apple iPhone 12 64GB – 6,1″ – 12 Mpix to sprawdź ofertę, która jest na wyciągnięcie ręki.

Zresetowanie do ustawień fabrycznych, wyzerowanie, hard reset iPhone, miękki reset krok po kroku
Choć użytkownicy iPhone’ów na ogół są zadowoleni z ich działania, to zdarzają się sytuacje, kiedy sprzęt się zatnie. Najczęściej zdarza się to wtedy, kiedy włączonych jest zbyt wiele aplikacji bądź telefon ma pełną pamięć. Chcąc zresetować iPhone’a do ustawień fabrycznych nie trzeba udawać się do serwisu, można to bez problemu zrobić bez wychodzenia z domu, dzięki odpowiednim instrukcjom. Dobrze także znać różnicę pomiędzy hard reset iPhone, czyli inaczej mówiąc twardy reset iPhone’a, a miękkim resetem i w zależności od sytuacji, odpowiednio go zastosować.

Miękki reset

Z resetu korzysta się wtedy, kiedy występują problemy z działaniem urządzenia, może to mieć miejsce z różnych powodów. Reset sprawia, że wyłącza się urządzenie wraz z uruchomionymi w nim funkcjami.

Ta opcja sprawdza się w przypadku, kiedy problem z urządzeniem związany jest z tym, że się tylko zawiesił. Najczęściej to jest wystarczającym rozwiązaniem. Wybór tego działania jest zupełnie bezpieczny, nie sprawi, że dojdzie do utraty danych z urządzenia.

Zdarza się, że sprzęt nie działa prawidłowo, przez co praca na nim jest niemożliwa. Kiedy chce się wykonać miękki reset, trzeba w tym samym czasie kliknąć w “uśpij/obudź” oraz przycisk zmniejszania głośności. Należy tak długo trzymać te przyciski, aż pojawi się na ekranie logo Apple, a następnie zwolnić te przyciski. Po chwili iPhone włączy się ponownie.

Twardy reset

Ta funkcja zwana hard reset jest bardziej zaawansowana. Skorzystanie z niej sprawi, że dane całkowicie się usuną, a telefon zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych. Z tej opcji korzysta się wtedy, kiedy chce się sprzedać swoje urządzenie, ponieważ nie chcemy, by ktoś innych posiadał informacje właściciela, który ten telefon sprzedał. Z tej opcji można skorzystać także wtedy, kiedy okazuje się, że opcja miękkiego resetu nie rozwiązała problemu. Poniżej przedstawiono sposoby, jak zrobić format telefonu.

Jak zresetować iPhone do ustawień fabrycznych

Posiadając smartfon Apple warto wiedzieć w jaki sposób prawidłowo dokonać ustawień fabrycznych. Zresetowanie iPhone’a do ustawień fabrycznych to prosta sprawa, należy wykonać kilka odpowiednich działań, bez problemu można to zrobić samodzielnie bez wychodzenia z domu. Aby wykonać reset telefonu do ustawień fabrycznych należy wejść w “ustawienia”, następnie kliknąć w “ogólne”, wejść w “przenieś zawartość lub wyzeruj [urządzenie]”. Kolejnym krokiem jest wybór opcji “wymaż zawartość i ustawienia”. W dalszym kroku należy potwierdzić to, że chce się wymazać urządzenie, wymogiem jest podanie hasła oraz kodu do konta Apple ID. Po zrealizowaniu tych wszystkich czynności, mających na celu zresetować iPhone’a należy cierpliwie poczekać, może to wszystko potrwać kilka minut.

Jak wyzerować iPhone’a

Będąc posiadaczem iPhone 12 chcąc wyzerować ustawienia, które są zawarte na danym urządzeniu do ustawień domyślnych, a jednocześnie nie wymazując jego zawartości. Chcąc pozostawić ustawienia, które posiadał telefon jeszcze przed przywróceniem ustawień domyślnych, warto stworzyć backup w iCloud albo iTunes. Wyzerowanie telefonu w kilku krokach: najpierw należy wejść w “ustawienia”, “ogólne”, kliknąć w “wyzeruj”. Kiedy wybierze się opcję “wymaż zawartość” i “ustawienia” dojdzie do usunięcia całej zawartości. Można wybrać różne opcje podczas wyzerowania telefonu.

Zdarza się, że telefon będzie się zacinał, kiedy np. będzie zbyt obciążony, pozbawiony reakcji na polecenia. To wcale nie musi oznaczać, że trzeba udać się z nim do serwisu. Warto znać kroki, które warto wykonać, aby iPhone odzyskał swoją sprawność. W zależności od tego, z jakim problemem dany iPhone się zmierzy, do wyboru są dwa sposoby restartu.

Warto pamiętać, resetowanie iPhone’a można zrobić samodzielnie, nie jest to skomplikowana. Wystarczy cierpliwość i korzystanie z odpowiednich instrukcji, wybór odpowiedniej funkci, twardy reset, bądź miękki reset. W przypadku tego drugiego przytrzymaj przycisk boczny (zmniejszania głośności) oraz nacisnąć w “uśpij/obudź”, zajmie to kilka sekund, a pomoże rozwiązać problem. Więcej kroków trzeba zrealizować w przypadku wyboru twardego resetu, warto się na tym skupić, by otrzymać zadowalające rezultaty.

Artykuł sponsorowany


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.