Sprzedaż tabletów spada na łeb na szyję

fot. © Tanusha- bank zdjęć Fotolia.com

Wyniki sprzedaży, zysku oraz akcji największych amerykańskich gigantów zaskakują. Facebook zanotował 1,5 miliarda dolarów zysku w pierwszym kwartale bieżącego roku, natomiast Apple pierwszy raz w historii zanotował spadek sprzedaży. Okazuje się, że nie tylko iPhony zaczęły się źle sprzedawać, ale również tablety.

Tablety przestały nas interesować

http://www.marketwatch.com/

Jak podał portal Market Watch zainteresowanie tabletami maleje, a co za tym idzie ludzie przestali je kupować, bowiem światowa sprzedaż tabletów spadła o kolejne 15% w przeciągu pierwszego kwartału bieżącego roku. Pomimo złej passy amerykańskiej firmy Apple na giełdzie, tablety z „nadgryzionym jabłuszkiem” wciąż dominują na rynku. Firma sprzedała najwięcej tabletów w pierwszym kwartale.

Tablety z klawiaturą są przyszłością

Jak napisał autor artykułu na portalu Market Watch sprzedaż tabletów zależy od modeli, najlepiej sprzedają się „tablety slate”, czyli tablety pozbawione klawiatury, przy czym istnieje możliwość jej podłączenia. I co więcej tablety tego rodzaju w pierwszy kwartale sprzedawały się najlepiej spośród wszystkich urządzeń mobilnych. Jeszcze sprzedaż telefonów komórkowych nieznacznie wzrosła z 334.3 milionów do 334.9 milionów.

Potrzeba czasu lub zamiennika

Spadki sprzedaży tabletów nie oznaczają końca ich ery. Prawdopodobnie potrzeba jeszcze czasu, bądź innego urządzenia, które zastąpi tablety. Bardzo możliwe, że tablety z klawiaturą znacznie przyczynią się do wydłużenia ery tabletów ponieważ jak na razie to one zapewniają największy zysk ich producentom.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.