W swoim smartfonie sprawdzisz, co robi Twoje dziecko

fot. © Spectral-Design - Fotolia.com

fot. © Spectral-Design - Fotolia.com

fot. © Spectral-Design – Fotolia.com

Kilka lat temu boiska były pełne dzieci grających w piłkę lub klasy, chodnikami jeździli mali rowerzyści, a w piaskownicach bawili się najmłodsi – kto chociaż raz nie słyszał takich słów z ust starszych osób? Winą za ten stan rzeczy obarcza się komputery, tablety i smartfony. Tymczasem zapomina się o tym, że dzieci otrzymują nowoczesne urządzenia od rodziców. Właśnie powstała aplikacja, dzięki której będą oni mogli ograniczyć swoim pociechom dostęp do smartfonów.

TimeAway – sposób na uniezależnienie od urządzeń mobilnych?

Poznajcie rodzinę Jetsuns. Żyła szczęśliwie, dopóki pewnego dnia rodzice nie postanowili podarować swoim dzieciom smartfonów. Od tamtego momentu ich szczęście stanęło pod znakiem zapytania. Co zrobili rodzice? Zainstalowali aplikację, która rozwiązała ich problemy. Taką prostą historię przedstawiają twórcy najnowszego, darmowego programu TimeAway. Jak działa program? Aby w pełni korzystać z aplikacji, po jej zainstalowaniu na urządzeniu dziecka oraz swoim, należy ją skonfigurować (ustalając np. kod PIN). Centrum monitorowania oraz zarządzenia smartfonem dziecka będzie znajdować się w naszym urządzeniu.

TimeAway, źródło: play.google.pl

TimeAway, źródło: play.google.pl

Twórcy zaprogramowali TimeAway tak, by rodzice mieli kompleksową wiedzę na temat działań podjętych na telefonie przez dziecko. Przede wszystkim chodzi o kontrolę czasu, w którym dziecko może korzystać z telefonu. Można to robić na kilka sposobów. Po pierwsze, ustalając godziny działania smartfonu na przykład według planu lekcji – w czasie zajęć szkolnych telefon będzie zablokowany. Po drugie, wyznaczając godzinę, do której dziecko może używać smartfonu wieczorem. Po trzecie – nakładając limity na korzystanie z konkretnej aplikacji. Ograniczony w ten sposób zostanie czas marnotrawiony między innymi na gry. Co więcej, rodzic będzie powiadomiony o próbie instalacji nowej aplikacji i on zdecyduje o tym, czy może ona zostać pobrana na smartfona. Kolejna funkcja dotyczy lokalizowania małego właściciela urządzenia mobilnego – dzięki GPS-owi będzie wiadomo, w którym miejscu aktualnie znajduje się dziecko.

Do aplikacji może być jednocześnie przypisanych aż 6 innych telefonów. Program wydaje się niesamowicie funkcjonalny oraz przydatny – być może w jakimś stopniu zdoła on ograniczyć marnotrawienie czasu dzieci.

TimeAway dostępne jest na razie tylko dla urządzeń działających w systemie Android, jednak twórcy planują rozszerzyć swoją ofertę także dla iOS’a.

TimeAway pobierzecie tutaj.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.