Jesteś w obcym mieście? Smartfon pomoże Ci sprawdzić, gdzie dobrze zjeść

fot. © Kzenon - Fotolia.com

fot. © Kzenon - Fotolia.com

fot. © Kzenon – Fotolia.com

Będąc w obcym mieście, nie znając okolicznych lokali często zdarza się wybierać ten, który jest najbliżej albo wygląda dobrze z zewnątrz. Nie zawsze okazuje się to dobrym pomysłem i zamiast wychodzić zadowolonym i najedzonym, wychodzimy głodni i źli. Jako konsumenci mamy szeroki wybór lokali i restauracji, w których można dobrze zjeść. Skąd jednak wiedzieć, że to właśnie ta? Z pomocą przychodzą aplikacje mobilne, zbierające opinie i rekomendacje klientów.

Foodspoting

Aplikacja powstała na przełomie 2009/2010 roku, pozwala na ocenianie smaku kulinarnych potraw dostępnych w danym lokalu i dzielenia się nimi z innymi. Aplikacja ta, to głównie przewodnik po daniach, a priorytetem jest to, aby znaleźć dobrą potrawę, na którą aktualnie mamy ochotę, a nie dobry lokal w którym ‘coś’ zjemy. Dostajemy jednak dwie opcje przeszukiwania: wyszukiwanie potraw i wyszukiwanie lokali. Możemy również określić kryteria zgodnie z którymi program ma dla nas wyszukać lokal – np. najwyżej ocenione danie czy potrawy w pobliżu. Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste, wystarczy zainstalować aplikację na swoim smartfonie, a następnie przy logowaniu podać imię, hasło oraz e-mail i utworzyć konto. Aby ocenić potrawę dodajemy jej zdjęcie wraz z nazwą oraz nazwą lokalu w którym jest podawana. Aplikacja jest dostępna na systemy iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry.

Gastronauci

W aplikacji znajdziemy informacje dotyczące lokalu – jej wygląd, wnętrze, menu i ceny. Program oparty jest o powstałą wcześniej stronę internetową gastronauci.pl. Obsługa systemu jest bardzo prosta, a wyszukiwanie odbywa się przy pomocy filtrowania. Aplikacja pozwala nie tylko na przeszukiwanie bazy restauracji i ocenianiu po ich odwiedzeniu, ale również na sprawdzenie godzin otwarcia lokalu, rezerwacji stoliku ( w wybranych miejscach), zadzwonienia do lokalu, przeczytanie recenzji, a nawet ułatwi nam dotarcie do konkretnej restauracji, dzięki opcji nawigacji. Program pochwalić się może naprawdę obszerną bazą miejsc, z których na pewno każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Dostępny jest na systemy iOS, Android, Windows Phone.

screen568x568

fot. appstore.com

Google Maps

Mapy Google oprócz standardowej opcji lokalizowania i nawigowania posiadają również opcję wyszukiwania np. restauracji. Kryją się one pod zakładką „Jedzenie” – restauracje, pizze, cukiernie, z kolei kawiarnie znajdziecie pod zakładką „Napoje”. Program wyszukuje kilka najbliższych pozycji w obrębie naszej aktualnej lokalizacji. Dzięki mapom pozwoli nam również bez problemu dotrzeć do lokalu przy pomocy nawigacji. Ocenianie aplikacji odbywa się za pomocą ‘gwiazdek’ przyznawanych w skali od 1-5, oprócz nich znajdziemy tam również recenzje innych użytkowników. W opisie znajdują się zdjęcia, adres witryny internetowej lokalu czy godziny otwarcia. Google Maps można pobrać na systemy iOS, Android, Windows Phone

screen568x568 (1)

fot. appstore.com

.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.