Aplikacja pomagająca zajść w ciążę wykorzystująca sztuczną inteligencję

źródło: shutterstock.com

Problem z zajściem w ciąże jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Wiele kobiet i mężczyzn jest bezpłodnych lub narażonych na stres i inne czynniki zewnętrzne, które uniemożliwiają zapłodnienie. I właśnie z myślą o przyszłych rodzicach, powstała aplikacja OvuFriend.

OvuFriend – aplikacja pomagająca zajść w ciążę

Jeżeli jesteś jedną z tych kobiet, które pragną doczekać się własnego potomka, ale masz za sobą wiele nieudanych prób, powody mogą być dwa: bezpłodność, albo złe podejście do planowania ciąży i nie zwracanie uwagi na czynniki zewnętrzne. W tym pierwszym przypadku zaleca się po prostu wizytę u lekarza. W tym drugim również, jednak na początek możesz spróbować poprawić sytuację z odpowiednio przystosowaną aplikacją. OvuFriend nie została bowiem stworzona przez przypadkowych ludzi, a specjalistów. Jak czytamy na stronie aplikacji, informacje tam zawarte bazują na badaniach naukowych i algorytmach sztucznej inteligencji oraz maszynowym uczeniu.

Nauka a aplikacja

źródło: play.google.com

Jeżeli to jest dla Ciebie mało to tu z pomocą przychodzi nauka. Twórcy aplikacji współpracują ze specjalistami najwyższej klasy zarówno od leczenia niepłodności, jak też innych chorób takich jak endometrioza. Nie zapomnieli również o pomocy dietetyków i psychologów. W aplikacji masz również prawo do przeglądania danych innych kobiet (anonimowo) i sprawdzenia, ilu z nim udało się przyspieszyć proces zajścia w ciąże, ile poroniło, a ile ciągle walczy z problemem.

Po co mi ta aplikacja?

Dzięki niej, masz możliwość kontrolowania procesy próby zajścia w ciąże i dowiesz się, co ewentualnie jest nie tak z Twoim organizmem. W aplikacji dowiesz się, kiedy masz dni płodne, a kiedy ich brak. Ovufriend podpowie Ci również, które objawy mogą świadczyć o tym, że jesteś w pierwszym tygodniu ciąży. Istnieje też odpowiedni możliwość dobrania odpowiedniej diety do Twoich potrzeb w okresie starania się o to, aby zajść w ciążę.

źródło: ovufriend.pl

Dzięki aplikacji, będziesz mogła również odpowiednio wcześnie zauważyć o ewentualnych, niepokojących objawach, które będą mogły zostać wykryte dzięki odpowiednim algorytmom sztucznej inteligencji. Jeżeli jednak problemy związane z zajściem w ciąże się potwierdzą, dostaniesz od aplikacji 50% zniżki do wszystkich gabinetów specjalistycznych w Polsce, które specjalizują się w leczeniu problemów niepłodności.

Chcesz zajść w ciążę? Pamiętaj o wizytach lekarskich

Nie można zarzucić aplikacji braku profesjonalizmu. Rzeczywiście widać, że twórcom zależy na na kobietach, które pragną zajść w ciążę i doczekać się swojego potomka. Jednak mimo to, gdy problemy te trwają już zbyt długo, zdecyduj się na wizytę u specjalisty, który pomoże Ci cieszyć się rodzicielstwem w przyszłości. A za wszystkie kobiety, które starają się o potomka, trzymamy mocno kciuki!

Pobierz na iOS

Pobierz na Android


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.