Chcesz być fit? Z tymi aplikacjami to bardzo proste!

źródło: shutterstock.com

Kaloryfer na brzuchu, silne ręce, zdrowa dieta i kilka kilogramów mniej. Ciągle myślisz o tym, że właśnie tak będzie wyglądał dla Ciebie rok 2020? Jeżeli tak, to mamy dla Ciebie kilka aplikacji, które mogą Ci w tym pomóc.

Opisane aplikacje nie sprawią, że już pierwszego dnia schudniesz i poprawisz swoją sylwetkę. Nie stanie się również tak, że po ich zainstalowaniu w Twojej lodówce pojawią się tylko zdrowe produkty. Mogą one jedynie wpłynąć na poprawę Twojej motywacji. Warto jednak, abyś również mógł i chciał z nimi współpracować, bo tylko ciężka praca przynosi efekty. Gotowy?

7 WEEKS

źródło: play.google.com

Najważniejsza jest zmiana swoich nawyków. I właśnie do ich monitorowania aplikacja 7 Weeks może okazać się skuteczna. Po pierwsze, jest bardzo prosta w obsłudze, a po drugie, efekty widać jak na dłoni. Wchodząc w aplikację, tworzymy sobie dowolną tablicę, której nazwa jest naszym wyzwaniem, np. będę piła 2 litry wody dziennie. Następnie, na ekranie naszego telefonu pojawia się kalendarz, w którym krzyżykiem zaznaczamy dzień zakończony sukcesem, a kółkiem ten, gdzie nie osiągnęliśmy swojego celu. Wyzwanie trwa 7 tygodni, czyli 49 dni. I możemy po nim albo czuć się wygranymi, albo przegrać z własnymi słabościami i niedociągnięciami.  Tylko tyle i aż tyle! Jeżeli nie podoba Ci się czerwony kolor w aplikacji, również bez obaw – możesz go zmienić. Do wyboru masz bowiem aż 15 kolorów. Aplikacja jest bezpłatna, ale mogą z niej korzystać tylko użytkownicy systemu operacyjnego Android.

Pobierz na Android

HYDRO

źródło: play.google.com

Skoro już przy pierwszej aplikacji wspominaliśmy o piciu wody to warto także wspomnieć o aplikacji, która będzie monitorowała nasze postępy tylko w tej kwestii.

Aplikacja Hydro jest o tyle dobra i inna od poprzedniej, że zlicza również wodę, która przyjąłeś do organizmu razem z pożywieniem. Poza tym, braki w nawodnieniu organizmu wylicza również na podstawie płci, wieku, wagi i trybu życia. Masz również możliwość ustawienia funkcji przypomnienia, gdy tylko powinieneś zrobić kilka dodatkowych łyków płynu.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna jedynie na system operacyjny Android. Jednak dla fanów iPhone’a znaleźliśmy jej zamiennik.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Headspace: Meditation & Sleep

źródło: play.google.com

Zaczynasz wyrabiać w sobie zdrowe nawyki i pić wodę regularnie? Zadbaj również o sen i zminimalizowanie stresu. Te czynniki bowiem również nie działają na Twoją korzyść. I tu z pomocą przychodzi aplikacja Headspace: Meditation & Sleep. Wystarczy tylko kilka minut dziennie i nauczysz się spokojniej i z większą swobodą oddychać.

Aplikacja ma swoją bezpłatną i płatną wersję. W wersji premium, dostaniesz w zamian dużo sesji, które pozwolą Ci się odprężyć tak, jak na to zasługujesz!

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

MyFitnessPal

źródło: apps.apple.com

Wolnym krokiem możemy teraz przejść do odżywiania i nielubianego przez wszystkich, którzy chcą być fit liczenia kalorii. Z tą aplikacją to naprawdę proste! W aplikacji znajdziesz aż  6 milionów produktów (liczba ta wciąż rośnie), których możesz sprawdzić skład, kalorie i dostosować nasze zapotrzebowanie na różne substancje odżywcze. Możesz również połączyć nasze rejestrowane wysiłki kaloryczne ze znajomymi, którzy również toczą tę nierówną walkę z kaloriami. Aplikacja posiada również skaner kodów kreskowych, dodawanie kilka pozycji z posiłkami jednocześnie i zapisywać ulubione produkty. Możesz również skorzystać z kilku propozycji ćwiczeń i mieć wszystko co potrzebne w jednej aplikacji.

Aplikacja dostępna jest zarówno dla użytkowników systemu operacyjnego iOS, jak też Android.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Zombies, Run!

źródło: apps.apple.com

Następny krok w byciu fit to ćwiczenia. Pierwsze co przychodzi wtedy do głowy to zacząć biegać. Niestety, bardzo często brak ludziom motywacji. A może, gdyby tak był… atak zombie? I wszyscy by Cię gonili i opowiadali o reszcie zagładym jaką planują? Jak szybko wtedy byś biegł? ;) Zobacz sam, jak to wygląda.

Niestety, opowieść jest prowadzona w języku angielskim, ale za to jest dostępna zarówno dla użytkowników systemu operacyjnego iOS i Android.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Workout Trainer: fitness coach

źródło: apps.apple.com

To prawda, że bieganie nie jest dla każdego i nie wszystkich przekonuje atak Zombie. Dlatego znaleźliśmy również drugą propozycję – aplikację z własnym trenerem fitness. Wszystkich introwertyków uspokajamy – nikt nie przyjdzie do nas do domu, ale będziemy mogli zobaczyć w jaki sposób profesjonaliści wykonują dane ćwiczenia. Aplikacja dostarcza nam ponad 100 tygodniowych programów treningowych. Jest dostępna na oba systemy operacyjne. Do wyboru mamy również wersję bezpłatną i wersję Premium.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Waga pod kontrolą

źródło: play.google.com

Dieta, ćwiczenia, sen, nawyki i woda pod kontrolą? To teraz czas na wagę. Dzięki tej aplikacji możesz śledzić rezultaty naszego przyrostu lub spadku wagi, ciśnienie krwi, aktywność fizyczną i poziom cholesterolu. Pamiętaj jednak, że nie sama waga się liczy, ale również nasze wymiary. Je również możesz skrupulatnie zapisywać w aplikacji waga pod kontrolą. Jest ona dostępna na Androida, jednak dla systemu operacyjnego iOS znaleźliśmy dobry odpowiednik.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

To wszystkie spośród tych aplikacji, które chcieliśmy zaproponować dla każdego, kto chce być fit. Teraz wystarczy, że tylko je ściągniesz i wreszcie znikną Twoje wymówki, przekładanie treningów oraz diety na tradycyjne “jutro”. Powodzenia!


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.