7 przydatnych porad na temat aplikacji Facebooka i Messengera

fot. tetsukun0105/CC/flickr

fot. tetsukun0105/CC/flickr

fot. tetsukun0105/CC/flickr

Facebook i komunikator Messenger to jedne z najczęściej ściąganych aplikacji na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Przedstawimy listę siedmiu praktycznych porad związanych z używaniem tych aplikacji.

1. Nie śledź, jeżeli nie lubisz

Na twojej tablicy często pojawiają się posty osób, które cię w ogóle nie interesują? Możesz łatwo zrezygnować z tego, klikając na strzałkę w prawym górnym rogu i z rozwiniętego menu wybierając „Nie śledź [nazwa użytkownika]” lub „Nie chcę tego widzieć”. Ta druga opcja jest w szczególności przydatna w przypadku reklam, gdy chcemy zablokować jakiś kanał na stałe.

2. Jak uniknąć informacji o przeczytaniu wiadomości

Aplikacje Facebooka informują o przeczytaniu wiadomości. Jeżeli jednak nie chcemy dać odbiorcy znaku o przeczytaniu wiadomości, to jest szansa, że poznamy jej treść czytając ją w pasku wyświetlającym lub w otwartym dymku bez klikania go. Każde ręczne otworzenie panelu z daną konwersacją skutkuje informacją o wyświetleniu wiadomości.

3. Denerwują cię dymki wiadomości?

Korzystanie z dymków jest wygodne, ale czasami, kiedy włączamy pełnoekranową aplikację, wolelibyśmy ich uniknąć. Opcję tę można łatwo wyłączyć w Ustawieniach. Wybieramy Dymki czatu, następnie fajkujemy opcję: „Ukryj podczas korzystania z aplikacji zajmujących cały ekran”.

4. Opcja „nie lubię” w Messengerze

Facebook nie wprowadził przycisku „Nie lubię”, ale wyraz naszej dezaprobaty możemy pokazać za pomocą obrazków w aplikacji Messengera. Znajdziemy tam całą kolekcję obrazków połączonych z symboliką Facebooka, np. palec wskazujący w górę lub w dół („nie lubię”).

5. Potrzebujesz wiedzieć kiedy dokładnie wysłano wiadomość?

Przytrzymaj palec na wskazanej wiadomości do momentu, gdy wyskoczy lista czynności. Wybierz Szczegóły, aby sprawdzić dokładną godzinę i datę wysłania tej wiadomości.

6. Opuszczaj konwersację

Grupowe konwersacje bywają denerwujące, jeżeli więc nie jesteśmy zainteresowani rozmową, możemy z niej łatwo zrezygnować. Aby opuścić konwersację przytrzymujemy dłużej na wybranej rozmowie, a następnie wybieramy „Opuść konwersację”.

7. Gdy nie chcemy podawać lokalizacji…

Informowanie o aktualnym miejscy przebywania można wyłączyć w aplikacji Facebooka. W tym celu otwieramy Ustawienia Messengera i odfajkowujemy opcję Lokalizacja.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.