3 aplikacje dla miłośników kulinariów

fot. © goodluz - Fotolia.com

fot. © goodluz  - Fotolia.com

fot. © goodluz – Fotolia.com

Co przygotować na danie główne, z jakich składników korzystać, jakie drinki podawać? Takie informacje znajdziemy już nie tylko w książkach kucharskich, ale także w aplikacjach mobilnych poświęconych kulinariom. Redakcja MobileClick podpowiada, które z nich warte są szczególnej uwagi.

fot. play.google.com/store/apps

fot. play.google.com/store/apps

Przepisy.pl

Aplikacja Przepisy.pl to startup z serii „musisz go mieć”, jeżeli jesteś miłośnikiem kulinariów. Poza standardową wyszukiwarką przepisów według kategorii, nazwy lub rodzaju kuchni, aplikacja sugeruje także potrawy na każdy dzień tygodnia. Ponadto znajdziemy zestaw podstawowych narzędzie niezbędnych dla każdego kucharza: minutnik z funkcją wpisania rodzaju potrawy (np. jajko na miękko) oraz przelicznik wagi. Producent chwali się posiadaniem ponad 2 tysięcy przepisów, w tym wideo porady od Szefa Kuchni i Żywieniowca. Oczywiście przepisami możemy podzielić się za pomocą mediów społecznościowych, a najciekawszą funkcją jest losowanie przepisów, które odbywa się poprzez potrząsanie urządzeniem. To wszystko czyni Przepisy.pl jedną z najbardziej rozbudowanych aplikacji kulinarnych w dodatku za darmo i po polsku.

Pobierz (Android)
Pobierz (iOS)
Pobierz (Windows Phone)

fot. itunes.apple.com/pl/app

fot. itunes.apple.com/pl/app

Książka kucharska ofeminin.pl

To alternatywa dla Przepisów.pl. Równie dobrze i szczegółowo przygotowana aplikacja z bogatą bazą przepisów, zdjęciami i opisami. Co ciekawe apka ta pozwala na wyszukiwanie przepisów po składnikach lub według stopnia trudności przygotowania tej potrawy czy jej ceny (zakup składników). Podobnie jak w Przepisach.pl prowadzimy własną Książkę Kucharską, do której dodajemy ulubione przepisy i wprowadzamy własne. Ponadto posiadacze aplikacji zyskują dodatkowe rabaty i oferty od partnerów ofeminin.pl.

Pobierz (Android)
Pobierz (iOS)
Pobierz (Windows Phone)

fot. itunes.apple.com/pl/app

fot. itunes.apple.com/pl/app

Wiesz co jesz

Aplikację tę można polecić w szczególności osobom, które chcą wiedzieć, co jedzą i co znajduje się w poszczególnych produktach. Wiesz co jesz oferuje dostęp do bazy składników wraz z kilkunastoma tysiącami informacji na temat konserwantów, barwników, aromatów, emulgatorów itd. Z tą aplikacją z pewnością unikniesz tzw. chemii spożywczej, która może powodować wielu chorób cywilizacyjnych. W aplikacji znajdziemy też informację na temat szkodliwości wybranych produktów. Dodatkowo mamy możliwość wprowadzenia naszej diety, aby porównywać czy dany składnik jest zgodny z naszą dietą. Aplikacja posiada też czytnik etykiet. Cześć funkcji jest odpłatnych.

Pobierz (Android)
Pobierz (iOS)


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.