Z PC na Androida: 7 klasycznych gier przygodowych

fot. © lassedesignen - Fotolia.com

fot. © lassedesignen - Fotolia.com

fot. © lassedesignen – Fotolia.com

Hity lat 90 przeżywają na platformach mobilnych drugą młodość, udowadniając, że nie tylko dobra grafika i dbałość o szczegóły świadczą o grywalności gier. Przedstawiamy 7 tytułów, które przeniosą Was w wir niezwykłej przygody na małych wyświetlaczach.

1. Fester Mudd: Curse of the gold

Dzieło – jak twierdzą sami twórcy – jest “hołdem dla złotej ery gier przygodowych”, a jednocześnie ukłonem w stronę LucasArts. Gra osadzona w klimacie dzikiego zachodu pozwoli nam poczuć dreszcz emocji związany z gorączką złota. Celem rozgrywki jest doprowadzenie naszej postaci do skarbu, wykonując po drodze serię zadań i wdając się w wiele nieliniowych dialogów. Pomimo pikselowej grafiki jest to cenna pozycja dla miłośników gier przygodowych. Sama gra dostępna jest za darmo, jednak w trakcie rozgrywki może pojawić się konieczność płatności za dalszy dostęp.

Gra dostępna jest tutaj.

2. Bombergeddon

Rosyjskie studio HeroCraft, zajmujące się produkcją gier na platformy mobilne stworzyło niezwykle wciągającą i dopracowaną pozycję. Gra przygodowo-zręcznościowa, będąca odpowiednikiem popularnego w latach 90 Bombermana pozwoli nam na podróż do czterech światów, oferując 80 różnych poziomów. Ze względu na swój klimat, tytuł na pewno przypadnie do gustu fanom serii Indiany Jonesa. Gra dostępna jest za darmo (w pakiecie z reklamami) oraz płatnej wersji, kosztującej ok. 3,18 zł.

Gra dostępna jest tutaj.

http://youtu.be/yY6eHXBm46A

3. Broken Sword

Klasyczna przygodówka typu point & click, która zadebiutowała na komputery stacjonarne w 1996 roku, podbijając serca wielu graczy. Teraz dostępna na platformę Android z nieco poprawionym interfejsem i nowymi scenami. Dzieło Revolution Software przedstawia intrygującą historię George’a Stobbarta oraz Nicole Collard, badających sprawę tajemniczych zbrodni. Gra w pełni dopracowana, urzekająca oprawą graficzną oraz opiewająca w nietuzinkowe dialogi potrafi wciągnąć na wiele godzin. Za przyjemność grania w powyższy tytuł przyjdzie zapłacić nam 15 zł, jest to jednak rozsądna i adekwatna cena.

Gra dostępna jest tutaj.

4. Another World

Gra, która już w rok po swojej premierze na Amigę została okrzyknięta legendarną, doczekała się swojej wersji na smartfony i tablety z systemem Android! Niesamowita historia młodego profesora fizyki, który przez przypadek trafia do futurystycznego świata przyciąga swoim mrocznym klimatem oraz “kinowymi” efektami. Dodatkowym plusem jest nowy design w jakości HD. Another World dostępny jest w sklepie Google Play w cenie 8,90 zł.

Gra dostępna jest tutaj.

5. Simon the Sorcerer

Simon the Sorcerer przedstawia historię nastolatka, który znajdując tajemniczą księgę, otwiera magiczny portal do innego świata. Niczego nieświadomy chłopak trafia do miejsca wypełnionego mistycznymi stworami, nie wiedząc jeszcze, jak poważne zadanie na niego czeka. Rozgrywka przepełniona jest odniesieniami do takich tytułów jak Władca Pierścieni, czy Opowieści z Narnii. Gra doczekała się swojej odsłony na urządzenia mobilne za sprawą dwudziestej rocznicy jej powstania. Koszt tego tytułu to 13,36 zł.

Gra dostępna jest tutaj.

6. Dragon’s Lair

Zręcznościowa gra akcji, przeznaczona dla fanów walki bronią białą oraz stawiania czoła licznym potworom w imię damy swego serca. Dragon’s Lair od 1983 roku pojawiło się praktycznie na każdą platformę, dlatego nie mogło jej zabraknąć na smarfony i tablety z systemem Android. Gra przyciąga niezwykłą, ręcznie rysowaną animacją oraz wciągającą fabułą. Aby wcielić się w filigranową postać rycerza o imieniu Dirk The Daring, należy zapłacić 15 zł.

Gra dostępna jest tutaj.

7. Machinarium

W zestawieniu nie zabrakło też miejsca na pozycję dla wielbicieli licznych łamigłówek. Niewątpliwie jest nią Machinarium od studia Amanita Design. Czym wyróżnia się ten tytuł? Zdecydowanie dwuwymiarową, ręcznie rysowana grafiką, brakiem jakichkolwiek dialogów między postaciami oraz nieprzeciętną fabułą. Kolejne aktualizacje wersji bazowej znacznie poprawiły sterowanie postaci. Świat stworzony w większości z metalowych elementów swoim klimatem przypomina nieco film WALL-E. Machinarium dostępne jest w sklepie Google Play w cenie 15zł.

Gra dostępna jest tutaj.

http://youtu.be/uwZBdWRSBRs


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.