Najlepsze darmowe aplikacje edukacyjne dla dzieci. Podpowiadamy, co zainstalować pociechom

fot. © sixdays - Fotolia.com

fot. © sixdays  - Fotolia.com

fot. © sixdays – Fotolia.com

Zobacz, jakie aplikacje dla dzieci warto zainstalować, by zapewnić im rozrywkę oraz naukę w jednym. Są to aplikacje, które ćwiczą, uczą i rozwijają. To spełnienie oczekiwań wielu rodziców, którzy chcą, żeby ich pociechy mogły korzystać z wartościowych aplikacji edukacyjnych na urządzeniach mobilnych.

1. Aktywna nauka matematyki (Android)

Poznawanie matematyki poprzez zabawę? Teraz z aplikacją Matematyka w działaniu-Tropiciele stworzoną przez WSiP jest to możliwe. Aplikacja powstała z myślą o dzieciach w wieku od 5 do 7 lat, jest bardzo intuicyjna i przyjemna. W zestawie znajduje się 20 darmowych ćwiczeń (istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych 60 ćwiczeń odpłatnie), które mają ułatwić dziecku opanowanie prostych zasad matematyki i zapewnić przy tym fantastyczną zabawę. Ćwiczenia podzielone są na cztery części: porządkowanie, dodawanie, odejmowanie i przekształcanie. Korzystając z tej aplikacji dziecko szybko poznaje liczby od 0 do 10, a także figury, nauczy się dodawać, odejmować oraz rozpoznawać kolory. Słuchając głosowych poleceń i podpowiedzi, mogą rozwiązywać wszystkie zadania samodzielnie. Dodatkową atrakcją jest kontakt z muzyką, czyli dźwięki instrumentów, które otrzymują jako nagrodę po dobrym rozwiązaniu kolejnych pięciu ćwiczeń. Wykorzystać je mogą w muzycznym pokoju do tworzenia własnych kompozycji.

matematyczna aplikacja dla dzieci

Fot.: play.google.com

Pobierz aplikację

2. Kolorowanie z językiem angielskim (Android)

Joypa Colors – to magiczny świat, który ożywa po pokolorowaniu. To doskonała aplikacja wykonana przez wrocławskie studio Digital Melody, która łączy zabawę z nauką języka obcego, najlepsza dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Angielski lektor w postaci pandy pomaga dziecku nauczyć się nazw kolorów, zwierząt i dźwięków. Proste zadania i nagrody, bogactwo dźwięków, zachwycające stempelki, to wszystko sprawia, że dzieci mają z gry niesamowitą frajdę. Interfejs Joypa Colors został zaprojektowany bardzo intuicyjnie, tak aby jak najlepiej był dostosowany do najmłodszego użytkownika. Gra jest prosta, zaskakuje, zachwyca oraz co najważniejsze – przykuwa uwagę dziecka. To pierwsza i jedyna jak dotąd w pełni interaktywna kolorowanka na rynku mobilnym, która uczy. Dodatkowo została wprowadzona rodzicielska kontrola w postaci czasu, po którym aplikacja ma się sama wyłączyć.

joypa col. aplikacja

Fot.: play.google.com

Pobierz aplikację

3. Wesoły Quiz (Windows)

Niech Twoje dziecko gra i się uczy dzięki quizowi przygotowanemu specjalnie dla dzieci w wieku 3-4 lat. Składa się on z 35 pytań wielokrotnego wyboru o zróżnicowanym poziomie trudności, a odpowiedź wymaga wskazania przez dziecko właściwych obrazków. Zagadnienia dotyczą m. in. kształtów, funkcji przedmiotów czy liczenia ze znajomością cyfr. Gra we dwoje prowokuje zadawanie pytań i rozmowę. Warto zainstalować by dać się zaskoczyć bystrością waszego dziecka. Używanie aplikacji sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w długiej kolejce do lekarza czy w autobusie. Dodatkowo, wyniki swojego dziecka można opublikować na Facebooku.

Fot.: windowsphone.com

Fot.: windowsphone.com

Pobierz aplikację

4. Przyjazne Puzzle (iOS)

Toy Tangram to piękne kolory i prosta obsługa puzzli dla najmłodszych. Aplikacja trenuje koordynację wzrokowo-ruchową dzieci. Maluchy mają za zadanie dopasować elementy do odpowiednich „dziur” na planszy. Nagrodą za cierpliwe układanie klocków jest dźwiękowa animacja. W pełni interaktywna, piękna grafika, dźwięki i efekty specjalne.

Fot.: itunes.apple.com

Fot.: itunes.apple.com

Pobierz aplikację

5. Dziecięce ABC

Aplikacja dla dzieci w wieku przedszkolnym, które dzięki poszczególnym, czterem sekcjom uczą się rozpoznawania i nazywania liter alfabetu, które się pojawiają w konkretnych słowach. Darmowa wersja obejmuję alfabet do litery H, jednak warto ją sprezentować swoim dzieciom, ponieważ nie będą mogły od niej odezwać wzroku przy jednoczesnej nauce.

Kids ABC

Fot.: play.google.com

Pobierz aplikację

 


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.