Poznaj 10 przydatnych aplikacji dla seniora

źródło: shutterstock.com

Należy w końcu obalić mity, na temat tego, że senior nie lubi korzystać ze smartfona. W końcu mówimy o grupie osób 60+, czyli wciąż przepełnionych energią ludziach. Dlatego przygotowaliśmy dla seniorów kilka propozycji przydatnych aplikacji.

Oszczędzą czas, nerwy, a także zadbają o kondycję fizyczną i umysłową. Ponadto, pozwolą być bardziej eko. Takie właśnie są nasze propozycje aplikacji dla seniorów, które przygotowaliśmy z myślą o osobach w wieku 60+.

1) Listonic – aplikacja do robienia list zakupowych

listonic

źródło: apps.apple.com

Jakie są największe wady papierowych, małych karteczek z listą zakupów? Są mało ekologiczne i lubią się… gubić. Dlatego skoro już jesteśmy posiadaczami smartfona, warto wykorzystać go również w celu tworzenia list zakupów. Tu bardzo przydatna może okazać się aplikacja Listonic. Dzięki niej uzyskamy informacje na temat promocji w ulubionych marketach, poradach dotyczących zdrowej żywności, a nawet przygotowując wcześniej listę zakupów, poznamy ich całkowity koszt. Dodatkowo, Listonic daje również możliwość posegregowania produktów, według poszczególnych alejek sklepowych.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

2) Zdrowe zakupy – aplikacja do sprawdzania produktów

zdrowe zakupy

źródło: apps.apple.com

Skoro już mówimy o zakupach – dobrze jest wiedzieć, za co dokładnie płacimy i czy produkt, który nas interesuje ma wartościowy skład. Dlatego warto jest mieć pod ręką aplikację Zdrowe Zakupy. Po zeskanowaniu kodu produktu, pokaże ona szkodliwe dla naszego zdrowia substancje, jak również oceny tego produktu, przez innych użytkowników aplikacji.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

3) BLIX – aplikacja do zbierania gazetek

blix

źródło: apps.apple.com

Obok zdrowia, bez względu na wiek, każdy życzy nam pieniędzy. A te, jak wiadomo, często można zaoszczędzić. Na przykład kupując produkty z ulubionego marketu, w obniżonych cenach. Aplikacja BLIX będzie tu niezawodnym rozwiązaniem do szybkich i tanich zakupów. Za pomocą niej możemy nie tylko odnajdywać promocje w gazetkach z przeróżnych sklepów, ale i zrobić listę zakupów.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

4) Google Keep – notatnik

keep

źródło: play.google.com

Google Keep to kolejna ekologiczna alternatywa papierowych karteczek czy przenośnego notesu. Jeżeli zdarza nam się często zainspirować światem, albo niespodziewanie próbować u sąsiada przepysznego sernika z wiśniami, na który chcemy zapisać sobie przepis – warto zainstalować Google Keep. Dzięki niemu utworzymy własne notatki, a nawet zapiski graficzne. Aplikacja radzi sobie również z transkrypcją na żywo. Co więcej, dzięki aplikacji, taką notatkę z łatwością można w przyszłości wysłać swoim znajomym.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

5) WhatsApp – komunikator

źródło: apps.apple.com

Brakuje Ci na co dzień kontaktu z rodziną? Aplikacja WhatsApp daje szereg możliwości. Dzięki niej wymienimy się wiadomościami na czacie, zdjęciami, a nawet odbędziemy rozmowę wideo.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

6) Spotify – aplikacja do słuchania muzyki

źródło: apps.apple.com

Każde pokolenie żyje na własną melodię i słucha innej muzyki. Więc następnym razem, gdy rozmawiając na WhatApp ktoś młodszy zaproponuje nam piosenkę wokalisty młodszej generacji, również poleć mu utwór swojego ulubionego artysty. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać aplikację Spotify, wpisać w lupkę nazwę piosenki lub artysty i… rozkoszować się wyjątkowymi dźwiękami podczas spaceru lub gotowania. A przy okazji można wysłać ją innym, dzięki opcji udostępnienia.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

7) Duolingo – aplikacja do nauki języków

duolingo

źródło: apps.apple.com

Nigdy nie jest za późno na naukę języka obcego. A nie ma do tej pory lepszej, w pełni darmowej aplikacji do nauki języków niż Duolingo. Angielski, hiszpański, a może czeski? Wystarczy wybrać spośród 25 języków ten, którego od zawsze chcieliśmy się nauczyć.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

8) Map My Walk aplikacja GPS

źródło: apps.apple.com

Ruch to zdrowie i powinniśmy dbać o niego w każdym wieku. Dlatego aplikacja Map My Walk będzie wsparcie w walce o kondycję fizyczną. Aplikacja śledzi ponad 600 aktywności. Wśród nich: bieganie, jazda na rowerze, marsze, trening na siłowni czy joga. Ale również na spacerze policzyli kroki, kalorie i inne. Jeżeli zatem planujemy dalej żyć aktywnie, możemy wspomóc się tą aplikacją.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

9) BIG Launcher i senior widzi lepiej

BL

źródło: play.google.com

Wzrok lubi czasami płatać figle. Czasami nie wystarczają także możliwości zmiany wielkości czcionki na smartfonie. Dlatego też, z myślą o osobach z problemami wzrokowymi, powstała aplikacja BIG Launcher. Jak widać na załączonym obrazku, jej zadaniem jest powiększanie ikon i znaczne ułatwienie obsługi telefonu przez seniora. Niestety, aplikacja jest dostępna jedynie dla użytkowników systemu operacyjnego Android.

Pobierz na Android

10) MyTherapy –zażywanie leków

źródło: apps.apple.com

W całym tym szaleństwie, podczas nauki języków czy rozkoszowania się ulubionymi dźwiękami, można zapomnieć o wzięciu tabletek. Ale i o tym pomyśleliśmy. Dzięki aplikacji My Theraphy nie będzie to bowiem możliwe, ponieważ jeżeli odpowiednio ją skonfigurujemy i ustawimy czas oraz częstotliwość zażywania leków czy witamin, otrzymamy przypomnienie o dawce leku. Co więcej, wskazany przez nas w aplikacji członek rodziny również może je otrzymywać i dzięki temu wspierać nas w regularnym suplementowaniu czy zażywaniu leków.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Mamy nadzieje, że te aplikacje ułatwią życie niejednemu seniorowi. I nie tylko! Bo przecież niezależnie od wieku każdy z nas może czasem zapomnieć o produkcie podczas zakupów, zażyciu leku czy zapragnąć nauki języka obcego na smartfonie.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.