5 aplikacji dla przygotowujących się do matury

źródło: unsplash.com

Przygotowanie do matury nie musi być czasochłonne i męczące. Szczególnie, jeśli wykorzystasz wolną chwilę na szybkie powtórki. Pomogą w tym aplikacje, które możesz zainstalować w swoim telefonie.

Choć do tegorocznej matury pozostało jeszcze trochę czasu, warto już teraz, krok po kroku, zadbać o odpowiednie przygotowanie. Oto kilka aplikacji, które mogą być wsparciem w powtórce materiału.

Lekturowo

źródło: apps.apple.com

Lekturowo to niemal niezastąpiona aplikacja do powtórki lektur przed maturą. W aplikacji czekają na Ciebie streszczenia, charakterystyki bohaterów i plany wydarzeń. Ponadto znajdziesz w niej opisy epok literackich oraz najpopularniejsze motywy literackie. Wisienką na torcie są testy ze znajomości lektur, dzięki którym można przypomnieć sobie najważniejsze kwestie i zweryfikować swoją wiedzę.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Wzorowo: Wzory, fiszki & układ okresowy

źródło: play.google.com

Aplikacja Wzorowo to gratka dla maturzystów przygotowujących się do matury z matematyki, fizyki, chemii, geografii lub informatyki. W jednym miejscu zebrano niezbędne wzory, układ okresowy pierwiastków i szereg przydatnych informacji z wyżej wymienionych przedmiotów. Chcesz sprawdzić wzór na prędkość kosmiczną dla Ziemi, poznać przykłady dysocjacji kwasów organicznych albo wykonać skomplikowane działania na potęgach? Ta aplikacja jest dla Ciebie!

Pobierz na Android

Photomath

źródło: play.google.com

Photomath to aplikacja, która każdemu maturzyście ułatwi wykonywanie zadań z matematyki. Wystarczy sfotografować wybrane działanie matematyczne, aby nie tylko poznać prawidłowy wynik, ale przede wszystkim sposób na jego rozwiązanie. Pomocny może też się okazać kalkulator naukowy, który również odsyła do metod rozwiązania poszczególnych równań.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Fiszkoteka

źródło: play.google.com

Fiszkoteka z pewnością przyda się do powtórek słownictwa z języków obcych. Metoda nauki z wykorzystaniem fiszek pozwala uczyć się słów, jak i zdań, dzięki temu łatwiej zapamiętywać poprawne konstrukcje gramatyczne. Każde słowo i zdanie możesz odsłuchać, aby przyswoić sobie jego wymowę. Możesz też tworzyć własne fiszki oraz modyfikować sposób nauki według własnych preferencji. Ponadto aplikacja przypomina co pewien czas słówka, które już zdążyłeś opanować, abyś mógł je utrwalić.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Moje zadania: Harmonogram zadań. Organizer

źródło: play.google.com

Dla licealistów wyzwaniem jest nie tylko sama nauka, ale też zaplanowanie powtórek materiału w taki sposób, by bez stresu przygotować się do egzaminu dojrzałości. Brian Tracy, specjalista w zakresie rozwoju osobistego i psychologii sukcesu, niejednokrotnie podkreśla, że każda minuta poświęcona na planowanie pozwala zaoszczędzić dziesięć minut pracy. Dlatego warto mieć pod ręką aplikację, która ułatwi planowanie nauki i śledzenie postępów.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycjom maturzystom będzie łatwiej przebrnąć przez maturalne powtórki.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.