Revolut likwiduje lokalne konta. Koniec z przelewaniem Twojego wynagrodzenia na konto Revolut

revolut

źródł: shutterstock.com

Niedawno użytkownicy Revolut zostali poinformowani o ogromnych zmianach. Okazuje się bowiem, że aplikacja postanowiła zlikwidować lokalne konta. W związku z czym, również płatności lokalne przestaną być dostępne.

Revolut zmienia zasady

Mówi się, że zasady są po to, aby je zmieniać. Najwyraźniej to chyba jest motto Revoluta. W mailu wysłanym do swoich użytkowników, aplikacja informuje, że z dniem 18 marca 2021 roku, konta lokalne przestaną istnieć. Oznacza to zatem brak możliwości przelania na Twoje konto wynagrodzenia, które pobierasz od swojego pracodawcy, jeżeli jest korzystasz z lokalnych danych konta PLN. Dlatego Revolut zaleca podanie już teraz innego numeru konta bankowego pracodawcy, gdyż w innym przypadku w połowie marca mogą one już do Ciebie nigdy nie dotrzeć.

Co jeśli nadal chcesz otrzymywać płatności w Revolut?

Revolut podaje, że w tym celu musisz skorzystać ze swojego numeru IBAN (międzynarodowego numeru rachunku bankowego), który zaczyna się od „LT”. Znajduje się on w zakładce “konta”. Aplikacja nie będzie pobierała opłat w zamian za przelewy przy użyciu konta LT, natomiast, jak czytamy w mailu, może zrobić to bank, dzięki któremu tego przelewu dokonujemy.

Nie zmieni się natomiast sposób dodawania pieniędzy za pomocą swojej karty. Proces ten będzie wyglądał tak samo, jak miało to miejsce do tej pory.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.