Można wypłacać BLIKIEM z bankomatów Euronet

BLIK-Mobile
Transakcje realizowane za pomocą BLIKA są już akceptowane w ok. 6 tys. bankomatów i wpłato-bankomatów należących do sieci Euronet. Euronet Polska za wypłatę środków BILKIEM nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Wypłaty BLIKIEM są możliwe we wszystkich bankomatach pod marką własną Euronet i w bankomatach następujących banków: Credite Agricole, mBank, Alior Bank, Getin, Idea Bank oraz we wpłato-bankomatach Euronet i bankomatach, które umożliwiają wypłatę w obcej walucie.

System płatności mobilnych BLIK obsługiwany przez Polski Standard Płatności jest dostępny dla Klientów od 9 lutego 2015 r. Obecnie może z niego korzystać już 800 tys. osób. Dzięki obecności BLIKA w bankowych aplikacjach mobilnych (Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, w tym Orange Finanse oraz PKO Banku Polskiego oraz Inteligo), możliwe jest płacenie w dziesiątkach tysięcy sklepów, dokonywanie płatności w Internecie, oraz wypłacanie gotówki w bankomatach. Otwarty charakter systemu sprawia, że do tego grona dołączą wkrótce kolejne banki zainteresowane udostępnianiem BLIKA swoim Klientom.

Jak skorzystać z BLIKA w urządzeniach Euronet?

BLIK został opracowany po to by ułatwić realizację codziennych transakcji finansowych m.in. wypłaty pieniędzy z bankomatu. Podstawowym mechanizmem identyfikacyjnym są tutaj jednorazowe kody, będące kombinacją cyfr od zera do dziewięciu. Unikalny kod autoryzacyjny jest ważny jedynie przez 2 minuty. Po tym czasie Klient może wygenerować kolejny. Dodatkową opcją zaoferowaną Klientowi są „czeki” – kody wraz z hasłem, które można pobrać oraz przekazać dowolnej osobie, aby ta mogła wypłacić z bankomatu żądane środki, dostępność opcji wypłaty „czek” należy sprawdzić w swoim banku. To rozwiązane szczególnie sprawdzi się przy wypłacaniu zaliczek służbowych bądź w nadawaniu przekazów pieniężnych dzieciom.

Aby wypłacić gotówkę z bankomatów należących do sieci Euronet Polska za pomocą systemu BLIK, należy zainstalować aplikację mobilną swojego banku oraz uruchomić ją przed przystąpieniem do transakcji. Aplikacja wygeneruje kod, który wyświetli się na ekranie telefonu. Następnie należy wpisać go przy użyciu klawiatury bankomatu i zaakceptować na ekranie telefonu. Po akceptacji zgodności transakcji, bankomat wypłaci gotówkę oraz opcjonalnie wydrukuje potwierdzenie.

Więcej informacji na temat BLIK dostępnych jest na polskistandardplatnosci.pl i blikmobile.pl.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.