Aplikacja do szukania hotspotów

fot. © arenaphotouk - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © arenaphotouk - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © arenaphotouk – bank zdjęć Fotolia.com

Co prawda nie zawsze publiczne hotspoty są bezpieczne, ale każdemu zdarzyło się kiedyś z takiego skorzystać. Teraz pojawiła się specjalna aplikacja, która znajdzie dla nas najbliższe hotspoty.

Aplikacja korzysta z mapy okolicy, w której obecnie się znajdujemy. W wynikach wyszukiwania, WiFiMapper pokazuje dokładną lokalizację punktu dostępu, zasięg i informacje dotyczące wszystkich możliwych połączeń. Aplikacja jest darmowa i działa bez dostępu do sieci. Można ją pobrać ze sklepu Google Play.

Pojawia się jednak pytanie o sensowność istnienia i instalowania takiej aplikacji. Bo czy przy włączeniu WiFi w naszym smartfonie, on sam nie wyszukuje dostępnych punktów i nie pyta nas o połączenie? I czy naprawdę potrzebna jest nam dokładna lokalizacja hotspotu? Kiedy nie mamy wykupionych danych pakietowych, a musimy połączyć się z siecią, ważne jest dla nas sama możliwość swobodnego połączenia, a nie dokładne umiejscowienie punktu dostępu. A najbardziej newralgiczna w tym przypadku sprawa, czyli bezpieczeństwo połączenia, pozostaje na tym samym poziomie.

Pobierz aplikację


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.