Microsoft Office za darmo dla Androida i iOS

fot. facebook.com/Office

fot. facebook.com/Office

fot. facebook.com/Office

Najpopularniejszy pakiet biurowy w wersji przeznaczonej na urządzenia mobilne jest dostępny bezpłatnie dla użytkowników domowych. Za pomocą Microsoft Office Mobile możemy odczytywać i edytować dokumenty, ponadto długo oczekiwana wersja dla iPada pojawiła się sklepie AppStore.

Microsoft oficjalnie poinformował na swoim blogu w związku z premierą wersji na iPady, że do zastosowań domowych i prywatnych nie będziemy już musieli wykupywać pakietu Office 365, aby móc korzystać z pakietu biurowego w przypadku smartfonów (nie tabletów!) z systemem Android i iOS. To świetna wiadomość dla wielu użytkowników tego najpowszechniejszego narzędzia biurowego. Na rynku mobilnym rośnie jednak Microsoftowi silna konkurencja chociażby w postaci iWork, QuickOffice i Kingsoft Office, dlatego posunięcie Microsoftu należy traktować jako próbę zdeklasowania konkurencji i popularyzację własnego pakietu.

Otwieranie i edytowanie dokumentów za darmo, ale nie w wersji na iPada

Do tej pory pakiet Office był darmowy dla użytkowników systemu operacyjnego Windows Phone, od teraz ma się to więc zmienić. Microsoft napisał na swoim blogu, że tak samo jak w przypadku Windows Phone, Office Mobile zostaje uczyniony darmowym pakietem dla systemów Android oraz iOS, ale tylko dla telefonów (Just like Office Mobile for Windows Phone, we are making Office Mobile for iPhone and Android phones free for everyone). W ramach bezpłatnej wersji możemy nie tylko odczytywać dokumenty zapisane w formatach programów należących do pakietu, ale również edytować te pliki. Posunięcie to ze strony giganta z Redmond pozwoli umocnić pozycję lidera w kategorii pakietów biurowych. Wersja dla iPada będzie pozwalał otwierać dokumenty jednak bez ich edycji. Ta wymaga wykupienia subskrypcji Office 365. Najnowsze wersja udostępniona na urządzenia typu iPad wymaga do działania systemu operacyjnego iOS 7.0 lub nowszego.

Poniżej prezentacja pakietu Microsoft Office Mobile dla iPada:

W ramach licencji domowej możemy korzystać Worda, Excela i PowerPointa. Najnowsza wersja Office Mobile dla iPada posiada szereg dodatkowych funkcjonalności, których nie wprowadzono jeszcze w poprzednich wersjach.

Cały pakiet, jak i poszczególne jego programy na wszystkie wersje systemów operacyjnych można pobrać TUTAJ.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.