Czego nie załatwi aplikacja bankowa, w tym pomoże Skycash

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Wraz z popularnością płatności mobilnych rośnie zapotrzebowanie na wielofunkcyjne aplikacje, łączące w sobie możliwości transakcji finansowych z rutynowymi opłatami. Jedną z takich aplikacji jest Skycash, która przykładowo poza standardowymi płatnościami pozwala na zakup biletu do kina, biletu komunikacji miejskiej lub opłacenie parkingu.

Uniwersalne płatności szturmem wchodzą na rynek. Skycash to jedna z nich. Aplikacja może się pochwalić blisko pół milionem zarejestrowanych użytkowników (stan na koniec 2013 roku). O Skycash można powiedzieć, że jest to pewna alternatywa dla promowanych przez banki płatności mobilnych. Z pomocą tej aplikacji bezgotówkowo zapłacimy tam, gdzie nie da się zdalnie z poziomu telefonu zapłacić kartą lub bankową aplikacją. System płatności Skycash zapewnia intuicyjne i natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości on-line i kart płatniczych. Stosowany jest m.in. do kupowania biletów komunikacji miejskiej i kolejowych, płatności za parkowanie, zasilania telefonów na kartę, wypłacania gotówki z bankomatów, kupowania biletów do kina, a także do rozliczeń pomiędzy znajomymi i płatności za domowe rachunki. Najnowsze wersja pozwala także na wyświetlanie zakupionych biletów w trybie offline, poprawiono interfejs a projekt jest cały czas rozwijany. Podczas tegorocznej Gali Mobility Trends SkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii „Aplikacja roku 2013”.

Czy w moim mieście działa aplikacja?

– System działa już w kilkudziesięciu miastach na terenie całej Polski, zarówno w aglomeracjach, jak i mniejszych miejscowościach. Bilety komunikacji miejskiej są obecnie dostępne w 27 miastach, natomiast płatności za parkowanie w 30. SkyCash pozwala ponadto kupować bilety na przejazdy Kolejami Mazowieckimi, Kolejami Wielkopolskimi oraz SKM w Trójmieście. Firma współpracuje także z PKS Polonus – jednym z największych przewoźników autokarowych na Mazowszu – informuje Łukasz Bardyszewski z PR consultants.

Skycash oferuje zakup biletów we wszystkich punktach sieci Multikino na terenie całej Polskie (31 multipleksów w 25 miastach) oraz w warszawskim kinie Atlantic.

Dostępność biletów komunikacji miejskiej:

Biała Podlaska, Bydgoszcz, Dębica, Gniezno, Gorlice, Inowrocław, Jasło, Jelenia Góra, Kraków, Lubin, Lublin, Łódź, Pabianice, Piła, Poznań, Puławy, Radom, Rzeszów, Słupsk, Stalowa Wola, Suwałki, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zamość, Zduńska Wola, Zgierz

Dostępność usługi mobiParking:

Białystok, Bydgoszcz, Chełmno, Chorzów, Ciechanów, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Grudziądz, Hel, Kraków, Krynica Morska, Legnica, Lublin, Łódź, Nysa, Oleśnica, Ostrołęka, Pabianice, Poznań, Słupsk, Sopot, Swarzędz, Szczecin, Świnoujście, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Wąbrzeźno, Wrocław.

Żeby nie było tak kolorowo…

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Oczywiście Skycash jak każda aplikacja pobiera różnego rodzaju opłaty, jednakże najważniejsze usługi są darmowe. Sama instalacja i obsługa jest bezpłatna. Opłaty wiążą się z zasilaniem konta (w przypadku doładowań online) oraz korzystaniem z wybranych usług, jak wypłacanie gotówki z bankomatów czy płatności za rachunki. W przypadku wielu usług (np. bilety komunikacji miejskiej, mobiParking, zapraszanie nowych użytkowników), nie jest naliczana żadna opłata. Szczegółowy cennik można znaleźć tutaj.

– SkyCash działa w oparciu o model elektronicznej portmonetki. Po rejestracji w systemie należy zasilić utworzone konto przelewając wybraną kwotę na wygenerowany automatycznie numer konta bankowego. Do SkyCash można także podłączyć kartę płatniczą, co pozwala natychmiastowo zasilać konto w każdym miejscu, 24 godziny na dobę. Za wybrane usługi, np. bilety komunikacji miejskiej i kolejowej, można też płacić bezpośrednio w saldo karty, bez konieczności pamiętania o regularnym zasilaniu konta. Co istotne, kartę można podłączyć także z poziomu aplikacji.

System zapewnia bezpieczeństwo na poziomi kart kredytowych i bankowości online. Potwierdza to przyznana przez Narodowy Bank Polski licencja Agenta Rozliczeniowego oraz stosowane mechanizmy zabezpieczające, w tymm.in. Server Gated Cryptography (SGC). Certyfikat dostarczany jest przez firmę VeriSign – światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego. Transmisja danych odbywa się przy wykorzystaniu szyfrowanego połączenia HTTPS, co oznacza, że każda komunikacja pomiędzy klientem i serwerem szyfrowana jest za pomocą protokołu SSL (Secure Socket Layer), zapobiegając przechwytywaniu i zmienianiu przesyłanych danych – zapewnia Łukasz Bardyszewski.

Skycash to ciekawa aplikacja jako uzupełnienie tradycyjnych płatności kartą lub systemu mobilnego swojego banku. We wszystkich przypadkach, kiedy aplikacja naszego banku nie oferuje danej usługi jak: zakup biletów lub opłata parkomatów, Skycash wyda się bardzo przydatny. Alternatywą mogą być systemy płatności mPay lub Upay, o których pisaliśmy już jakiś czas temu na łamach Mobilclick.

Mobilny system płatności Skycash można pobrać na stronie producenta. Aplikacja działa we wszystkich najpopularniejszych systemach operacyjnych.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.