Przegląd inteligentnych opasek. Powiadamiają i dbają o zdrowie

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Opaski i bransoletki czy tak zwane trackery multimedialne zaczynają być coraz bardziej powszechne i produkowane są przez coraz większą ilość wiodących producentów sprzętu elektronicznego. Pora więc przyjrzeć się bliżej najciekawszym dostępnym na rynku najświeższym propozycjom i zapowiedziom.

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że są nikomu niepotrzebne, tym bardziej, jeżeli mamy przecież do dyspozycji coraz większą gamę inteligentnych zegarków. Tymczasem okazuje się, że producenci wiedzą, jak wzbudzić w klientach zapotrzebowanie na nowy sprzęt i coraz więcej osób przekonuje się do funkcjonalności, które oferują multimedialne bransoletki.

Sony SmartBand: praktyczna opaska bez ekranu

Opaska zaproponowana przez Sony, to jedna z nielicznych, która nie jest wyposażona w ekran. Zaletą tego rozwiązania jest jej wodoodporność i niewielkie wymiary, a także całkiem estetyczny wygląd. Głównymi funkcjami tej i ogólnie wszystkich opasek jest powiadamianie poprzez wibrację o otrzymaniu nowej wiadomości tekstowej, e-mailowej lub dzwoniącym telefonie. Pod tym względem opaska od Sony powinna sprawdzić się znakomicie. Wytrzymałość baterii wynosi około tygodnia, połączenie z telefonem wymaga jednak włączonej technologii Bluetooth. Inną ciekawą funkcją jest możliwość obudzenia poprzez wibracje, co pozwala wstać z łóżka po cichu, nie budząc domowników głośnym dzwonkiem telefonu. Bransoletka działa z każdym urządzeniem posiadającym Android KitKat. Ma kosztować od 299 zł.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Samsung Gear Fit: lifestalowy gadżet

Tracker aktywności od Samsunga to z kolei opaska działająca wyłącznie z urządzeniami tej firmy. Wyposażony w zakrzywiony ekran (AMOLED) i wymienne opaski. Poza głównymi funkcjami, które wymienione zostały już w przypadku opaski Sony, Gear Fit pozwala na obsługiwanie odtwarzacza muzycznego z pozycji zegarka, zdalne uruchomienie alarmu telefonu w przypadku jego zagubienia. Ponadto znajdziemy szereg funkcji prozdrowotnych jak krokomierz, pomiar pulsu oraz funkcje personalizujące pulpity. Poza standardową godziną i datą możemy wyświetlić np. pogodę. Nie ogłoszono jeszcze, kiedy trafi do sprzedaży.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

HUAWEI TalkBand B1: dwa w jednym

Największą zaletą opaski chińskiego Huaweia jest żywotność baterii, dzięki której opaska wytrzymuje nawet 2 tygodnie bez ładowania. Dodatkowo główny element opaski można wyjąć i posłuży nam wówczas za słuchawkę Bluetooth. Oprócz funkcji zegarka, krokomierza, licznika kalorii, ciekawą alternatywą jest też ładowanie za pośrednictwem portu USB na komputerze. Działa z systemami Android i iOS. Opaska ma kosztować 99 euro i pojawi się w sprzedaży w Europie drugim kwartale roku.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

A to nie wszystko…

Stworzenie swojej bransoletki fitness ma w planach między innymi LG. Ponadto na rynku dostępnych jest mnóstwo typowo sportowych trackerów aktywności jak np. Nike+ Fuelband SP. Czyżby technologia “ubieralna” zaczynała robić wielką karierę?


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.