Chomikuj.pl wprowadza zaktualizowaną aplikację dla Androida

fot. © kameleonmedia - Fotolia.com

fot. © kameleonmedia - Fotolia.com

fot. © kameleonmedia – Fotolia.com

Do aplikacji dodano oczekiwany przez użytkowników upload plików, a także wprowadzono nowe funkcje związane z zarządzaniem kontem i wyszukiwaniem.

Najnowsza wersja aplikacji Chomikuj.pl na system Android, powstała zarówno w toku analiz wewnętrznych, jak też konsultacji z użytkownikami serwisu. Jak wyjaśnia Rafał Skwiot, rzecznik prasowy serwisu Chomikuj.pl, jedną z najważniejszych inspiracji do wprowadzonych zmian i usprawnień w aplikacji były opinie tych, którzy najaktywniej z niej korzystają. – To użytkownicy wskazywali elementy, które zdecydowaliśmy się usprawnić. Tak, aby korzystanie z mobilnej wersji naszego serwisu było jeszcze prostsze i bardziej funkcjonalne – podkreśla.

Użytkownicy, z poziomu swoich mobilnych urządzeń, w łatwy sposób mogą już np. przesyłać swoje zdjęcia czy krótkie filmiki na konta i dzielić się nimi. W aplikacji dodano także inne funkcje zarządzania, między innymi tworzenie folderów, przenoszenie i usuwanie plików.

Do innych usprawnień należy natomiast nowa wyszukiwarka plików. Dodano do niej możliwość podglądu dla wszystkich dostępnych na Chomikuj.pl typów plików. Użytkownik, który będzie chciał ściągnąć dany plik lub zapisać go na swoim koncie, najpierw będzie mógł zapoznać się z jego fragmentem.

fot. mat. prasowyfot. mat. prasowy

Zaktualizowana wersja mobilnej aplikacji Chomikuj.pl znajduje się w sklepie Google Play. Dotychczas pobrało ją ponad 200 000 Użytkowników. Natomiast, według badania Megapanel PBI/Gemius, z serwisu Chomikuj.pl korzysta ok. 7 000 000 Użytkowników miesięcznie, co czyni go największym w Polsce serwisem typu drop&share.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.