Aplikacje do wyszukiwania zjawisk burzowych

burza i pioruny

źródło: unsplash.com

Burze bywają bardzo niebezpieczne, a towarzyszące wyładowaniom elektrycznym w atmosferze intensywne opady i silny wiatr, potrafią pokrzyżować wiele planów. Z drugiej strony zjawiska burzowe są niezwykle widowiskowe, dlatego wiele osób chce je podziwiać i fotografować.

Bez względu na to, czy należysz do tych, którzy chcą się uchronić przed burzami, czy przeciwnie – do osób, które kochają je obserwować, musisz dokładnie wiedzieć, gdzie one wystąpią. Oczywiście tradycyjne prognozy pogody z telewizji, radia i internetu na niewiele się zdadzą. Dotyczą one dużych obszarów i są stosunkowo mało precyzyjne, a w śledzeniu zjawisk burzowych dokładność jest kluczowa. Na szczęście z pomocą przychodzą aplikacje burzowe!

Monitor Burz

Monitor Burz to jedna z najpopularniejszych aplikacji pozwalających na wyszukiwanie zjawisk burzowych. Znajdziemy w niej dokładną pogodę krótkoterminową, która jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Główna część programu to mapa pogodowa, na której zaznaczone są strefy opadów, miejsca wyładowań atmosferycznych i kierunki przesuwania się chmur. Możemy też włączyć animacje opadów. To funkcja, która pokaże nam jak będzie wyglądała dynamika opadów i burz w danym czasie w określonej lokalizacji.

Ponadto aplikacja powiadamia o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych, w określonej przez użytkownika odległości.

Co ciekawe, Monitor Burz dostępny jest w dwóch wersjach – bezpłatnej i płatnej. Ta druga pozwoli nam korzystać z wszystkich funkcji bez reklam.

widok z aplikacji Monitor Burz

źródło: play.google.com

Pobierz na Android

Pobierz na Android – wersja Pro

Burzowo.info – Mapa burzowa

Burzowo.info jest aplikacją, która prezentuje dynamiczne mapy burzowe Polski i całej Europy. Czytelne oznaczenia pomogą sprawdzić kierunek przemieszczania się burzy. Aplikacja wysyła też ostrzeżenia o możliwych burzach w promieniu 20 km. To doskonała propozycja dla tych, którzy poszukują łatwej w obsłudze, czytelnej i dokładnej aplikacji burzowej.

widok z aplikacji burzowo.info

źródło: play.google.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Weather Radar App

Aplikacja Weather Radar jest o wiele bardziej rozbudowana, niż wymienione wyżej aplikacje burzowe, mająca wiele funkcji. Dokładne mapy pogody, aktualizowane w czasie rzeczywistym, pozwalają śledzić wszelkie zjawiska pogodowe, a więc burze, opady deszczu i śniegu, wiatr, zachmurzenie czy też takie parametry jak wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, widoczność, czas wschodu i zachodu słońca.

Z pomocą Weather Radar App można zarządzać wieloma lokalizacjami, śledząc pogodę nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Aplikacja zamienia smartfon w swoistą stację pogodową, dlatego jest niezastąpionym narzędziem dla turystów, wędkarzy, myśliwych, rolników, sportowców i wielu innych osób.

widok z aplikacji Weather Radar App

źródło: play.google.com

Pobierz na Android

Pogoda na żywo – prognoza, również burz

Aplikacja Pogoda na żywo, wyróżnia się niezwykle przyjemnym dla oka designem. Jest też bardzo użyteczna. Można w niej znaleźć szczegółowy przegląd pogody, wraz z animacjami odzwierciedlającymi aktualne zjawiska atmosferyczne. Korzystając z aplikacji uzyskujemy takie informacje jak prędkość i kierunek wiatru, dane o opadach i wilgotności powietrza, informacje o promieniowaniu UV i wiele więcej. Poznamy też czas wchodu i zachodu słońca, informacje o temperaturze odczuwalnej i temperaturze puntu rosy. A wszystko to w wybranych jednostkach, stopniach Celsjusza lub Fahrenheita, w milach lub w kilometrach, w calach lub milimetrach…

Nie zabrakło też alertów pogodowych i całodziennych raportów. Twórcy aplikacji przewidzieli też stworzenie przydatnego widżetu. W wersji premium znajdziemy z kolei interaktywne mapy pogodowe, trancker wyładowań i huraganów, informacje o jakości powietrza i inne funkcje.

widok z aplikacji Pogoda na żywo

źródło: play.google.com

Pobierz na iOS

Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie dla siebie odpowiednią aplikację, która zagości w jego smartfonie.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.