5 aplikacji, dzięki którym Twoje zakupy pomogą innym lub środowisku

źródło: shutterstock.com

W jaki sposób poprzez zakupy, zamawianie jedzenia lub pozbycie się nieużywanych ubrań możemy pomóc innym lub środowisku?

Coraz więcej Polaków robi zakupy przez internet. Szczególnie teraz, kiedy izolacja spotęgowała w nas potrzebę małych przyjemności, szukamy odskoczni w wirtualnych podróżach po sklepach. Jak kupować online z korzyścią dla siebie, ale też dla całej planety?

Ciągła rutyna i niezaspokojona potrzeba ekscytacji wzmaga w nas potrzebę zmiany, jaką może być zakup nowej książki, laptopa, nawilżającego kremu czy wygodnego swetra. Pandemia zmieniła nasze życie na wielu płaszczyznach, przenosząc je głównie do zacisza domowego, w którym szukamy komfortu. W trosce o nasze zdrowie psychiczne, często zadowalamy się zakupami online. Zamawiamy produkty pierwszej potrzeby, a jeszcze częściej takie, których zakup wzbudza w nas pozytywne emocje. Pomagając sobie, możemy pomóc też całemu światu. Aplikacje przyjazne ekologii i altruizmowi sprawią, że nasze zakupy staną się jeszcze lepsze.

​Altruisto.com

Altruisto to aplikacja desktopowa, która umożliwia w efektywne pomaganiu. Instalując Altruisto możemy przekazać znaczącą część swojej transakcji na szczytne cele – promocję zdrowia publicznego, zwalczanie skrajnego ubóstwa i pomoc zwierzętom hodowlanym. Wystarczy skorzystać z wtyczki podczas dokonywania kolejnych zakupów na Etsy, Ebayu, AliExpress i wielu innych.

Aplikacja umożliwia przekazania darowizny bez żadnych dodatkowych kosztów z naszej strony. Wystarczy, że dokonamy zakupu pożądanego przedmiotu i wybierzemy cel, jaki chcemy wesprzeć, a sklep partnerski Altruisto przekaże nań odpowiednią kwotę.

Pobierz wtyczkę do Google Chrome

​FaniMani.pl

Podobnie jak Altruisto, FaniMani to w pełni darmowa możliwość niesienia pomocy innym. Podczas zakupów w najpopularniejszych sklepach online taki jak np. Douglas, Sephora, Smyk, eobuwie, Lidl, Carrefour, Media Expert, Media Markt, Groupon, Pyszne.pl czy Answear,  możemy wesprzeć aż 6763 organizacje działające zarówno w Polsce, jak i na terenie całego świata. Średnio 2,5% danej transakcji zostanie przekazane na szczytny cel, który sami możemy wybrać.

Za pomocą aplikacji możemy wesprzeć m.in. Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Fundację Mam Marzenie, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Fundację dla Zwierząt “Koci Pazur” czy Fundację Viva! Akcja Dla Zwierząt. 

Co ciekawe, możemy również zainstalować wtyczkę do przeglądarki, która przypomni nam przy okazji zakupów o tym, że dany sklep bierze udział w akcji.

źródło: apps.apple.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

​Foodsi

Po co marnować jedzenie? Dzięki Foodsi dowiemy się, kiedy nasza ulubiona restauracja przygotowała pyszne jedzenie z nadwyżką. Zamiast skazywać lokal na tzw. ​food waste​, możemy uratować smaczne dania przed zmarnowaniem i cieszyć się nimi w domu nawet za 70% mniej kwoty. Oferowane za pomocą aplikacji jedzenie jest przecenione, ponieważ nie zostało w dany dniu kupione, a następnego dnia nie będzie już świeże. Wystarczy więc dokonać zamówienia z restauracji, sklepu lub piekarni i z satysfakcją przekąsić coś za grosze, wspierając lokalny biznes.

źródło: apps.apple.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

​Too Good To Go

Każdego roku ⅓ produkowanej żywności ląduje na wysypiskach. ​Too Good To Go aplikacja, która umożliwi wsparcie lokalnego biznesu i odciąży naszą planetę. Wystarczy, że ściągniemy aplikację, wybierzemy lokal i uratujemy paczkę z lokali i sklepów w okolicy. 

Dzięki użytkownikom dotychczas udało się uratować przed wyrzuceniem niemal pół miliona wartościowych posiłków. Kolacja w gronie najbliższych i nowe doznania smakowe mogą być elementem aktywizmu proekologicznego. Sprawdźcie, które restauracje wspierają zieloną stronę mocy.

źródło: apps.apple.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Vinted.pl

Vinted wspomaga kulturę recyklingu i umożliwia zamawianie używanych ubrań. Każdy ma w swojej szafie stylizacje niechciane lub takie, do których zatrzymania skłania już tylko sentyment. Zamiast wyrzucać, lepiej podarować im nowe życie. Wystarczy pobrać aplikację, założyć konto, zrobić zdjęcie rzeczy, którą chcemy sprzedać, opisać ją i ustalić cenę. Gdy sprzedamy przedmiot należy wydrukować opłaconą wcześniej etykietę wysyłkową i zanieść przesyłkę do punktu nadania w ciągu 5 dni. Gdy wszystko będzie w porządku, otrzymamy pieniądze.

Sięgając po modę z drugiej ręki, wpływamy nie tylko na swój niepowtarzalny styl, ale wybieramy też ekologię oraz etykę. A w dodatku, płacimy mniej za wyjątkowe perełki, jakich nie znajdziemy nawet w najnowszych kolekcjach.

źródło: apps.apple.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Źródło: na podstawie informacji prasowej


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.