Przydatne aplikacje na telefon – poznaj TOP10

źródło: shutterstock.com

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą na swoim urządzeniu mobilnym? Zobacz, jakie przydatne aplikacje możesz ściągnąć na swój telefon, a o których być może nie wiedziałeś!

Zainstalowane aplikacje mają za zadanie pomóc Ci lepiej funkcjonować – na wielu różnych polach. Wybraliśmy dla Ciebie takie aplikacje, dzięki którym uzyskasz wewnętrzny spokój i będziesz jeszcze lepiej zorganizowany oraz poinformowany. Są one przydatne zarówno w życiu codziennym, jak również podczas pobytu w pracy i podróży. O jakich aplikacjach mowa?

1. TickTick

źródło: play.google.com

Moda na aplikację z listami zadań do zrobienia trwa. Jednak aplikacja TickTick nieco różni się od zwykłych planerów. Dzięki niej możliwe jest nie tylko stworzenie check-listy, ale także ustawienie priorytetowości zadań, integracja z kalendarzem, ustawienie zajęć rutynowych, dodawanie zadań za pośrednictwem maila czy dodawanie załączników do zadań. To jednak tylko niektóre z funkcji, które oferuje aplikacja. Jedynym minusem jest fakt, że wiele udoskonaleń jest w wersji premium, którą jest płatna.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

2. Mapify

źródło: play.google.com

Dobrą opcją dla podróżników jest aplikacja Mapify. Dzięki niej możesz nie tylko zainspirować innych, ale także czerpać inspiracje od innych. Możesz tworzyć listy życzeń miejsc, które chcesz zwiedzić, planować wycieczki, dokumentować swoje wyprawy, a także dodawać lokalizację wraz ze zdjęciem.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

3. Magnus

źródło: play.google.com

Aplikacja dla koneserów sztuki. I nie tylko! Dzięki niej poznasz szczegółowe informacje na temat konkretnego obrazu, wyceny, będziesz mógł przybliżyć interesujący wycinek dzieła, a także zapisać je w postaci tapety na swoim urządzeniu mobilnym. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie interesującego Cię obrazu aparatem, a aplikacja wyszuka w bazie danych powiązanych treści.

Magnus dostępny jest obecnie jedynie dla systemu iOS.

Pobierz na iOS

4. Shazam

źródło: play.google.com

Rzadko kto potrafi odmówić sobie kilku chwil przy dźwiękach muzyki. Wiele osób zamiast muzyki na nośnikach, wybiera po prostu ulubione stacje radiowe. Ile razy bywało tak, że jakiś utwór zapadał nam w pamięć tak głęboko, że nie mogliśmy się od niego uwolnić lecz nie znaliśmy tytułu? Twórcy aplikacji Shazam, wyszli na przeciw takim problemom. Gdy przystawimy telefon z zainstalowaną aplikacją do radia, znajdzie ona zarówno tytuł utworu, jak również autora.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

5. Listonic

źródło: play.google.com

Nie zawsze jest czas na to, aby podzielić się listą zakupów z najbliższymi. Czasami nawet nie jesteśmy w stanie poinformować kogoś o ewentualnych brakach. Listonic to dobra aplikacja, która ułatwia wysłanie listy zakupów innym osobom, a zmiany natychmiast zostaną Ci przekazane.

Dodatkowo możesz wysyłać gotowe listy zakupów lub otrzymywać je od najbliższych. Każdą listę możesz sporządzić nawet w biegu, za pomocą dodawania głosowego, a produkty z listy ułożą się według alejek sklepowych.

Aplikacja jest dostępna na każdym urządzeniu mobilnym.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

6. PAYBACK

źródło: play.google.com

Jeśli jesteśmy przy temacie zakupów – kolejną propozycją jest aplikacja do oszczędzania PAYBACK. Daje ona możliwość obniżenia wysokości rachunków za zakupy – zarówno w partnerskich sklepach stacjonarnych, jak i online. Aplikacja umożliwia również sprawdzenie liczby zebranych punktów i wymianę ich na vouchery do wielu sklepów, dzięki czemu obniżysz wartość zakupów o wybraną kwotę. Możesz wymienić je także na kartę podarunkową, która doskonale sprawdzi się także jako prezent.

Lista sklepów, w których możesz zbierać punkty, stale się powiększa, co daje jeszcze więcej możliwości oszczędzania. Warto pamiętać także o dostępnych w aplikacji kuponach. Pozwalają one powielić liczbę punktów zdobytych w transakcji. Z kolei zawarta w aplikacji lista zakupowa pozwala tworzyć listy zakupów oraz zadań i nie zapomnieć o niezbędnych produktach.

Pobierz na iOS
Pobierz na Android

7. PhotoScan

źródło: play.google.com

Google pomoże Ci mieć wspomnienia w postaci zdjęć archiwalnym w twoim telefonie. Ułatwi to aplikacja PhotoScan, która za pomocą aparatu skanuje zdjęcia z przeszłości i generuje z nich nowy plik. Możesz je także przesyłać swoim znajomym za pomocą linku. Zeskanowanie zdjęcia trwa tylko kilka sekund, a zostaje z nami na długo!

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

8. Stocard – Karty lojalnościowe

źródło: play.google.com

Każdy kolejny sklep generuje Ci nową, plastikową kartę członkowską? W celu uniknięcia rosnącego portfela możesz zainstalować aplikację Stocard. Dzięki niej wszystkie karty członkowskie będziesz miał zawsze przy sobie w telefonie zawsze, także podczas nieplanowanej wizyty w sklepie. Aplikacja jest darmowa, a Ty możesz wybierać spośród 200 różnych ofert kart lojalnościowych.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

9. LastPass

 

źródło: play.google.com

Jeśli nie masz pamięci do haseł lub chcesz zadbać o ich zwiększone bezpieczeństwo, to ta aplikacja będzie dla Ciebie bardzo przydatna. Numery kart kredytowych, loginy, hasła – to wszystko znajdziesz w jednym miejscu w aplikacji LastPass. Aplikacja dostępna jest również w wersji premium, za którą należy zapłacić. W rozszerzonym pakiecie dostaniemy jednak aż 1GB na zaszyfrowane pliki, priorytetowe wsparcie techniczne i inne. Być może właśnie dzięki tej aplikacji będziesz musiał pamiętać jedynie o jednym haśle, które wprowadzi Cię do innych przy użyciu aplikacji LastPass.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

10. Calm

Zestresowany? Spięty? Proponujemy wziąć kilka głębokich wdechów i wydechów. Pomocna w tym na pewno będzie aplikacja Calm, które wyświetla na ekranie częstotliwość wdechów i wydechów, które pomogą uniknąć niepotrzebnych stresów. Możesz wybrać sesje o różnych długościach: od 3 – 25 minut.

Aplikacja dostosowuje się do Twojego harmonogramu w różnych wariantach tematycznych, np. medytacja, walczenie z nawykami czy sposoby na skupienie w pracy.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Dzięki tym aplikacjom Twoje życie stanie się bardziej uporządkowane. Nie są one bowiem skomplikowane w użyciu, przesadnie drogie, a ich oprawa graficzna jest przyjemna. Dlaczego więc nie skorzystać z czegoś, co może ułatwić nam codzienne funkcjonowanie?


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.