Kod QR zamiast hasła do WiFi? Poznaj aplikację, która pomoże Ci go wygenerować

Kawa z wifi

źródło: shutterstock.com

Zdarzyło Ci się zdenerwować, że po raz kolejny musisz dyktować gościom swoje hasło do WiFi? Nam tak. Dlatego z nadzieją dla samych siebie patrzymy na rozwiązanie, które oferuje nam generator QiFi.

Co to jest QiFi?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. QiFi to generator, który zmieni nasze hasło i login do WiFi na kod QR. W praktyce oznacza to pożegnanie się z długimi i skomplikowanymi hasłami. Te, jak dobrze wiemy, często potrafią przypominać przypadkowe uderzenia w klawiaturę. Na czym dokładnie to polega. Wszystko co należy zrobić, to wejść na stronę qifi.org, wpisać SSID swojego WiFi (nazwa, która pojawia się np. podczas wyszukiwania sieci), hasło oraz szyfrowanie.

qifi

źródło: qifi.org

Dodatkowo, taki kod możesz również wydrukować, aby Twoi goście od razu mogli skorzystać z WiFi, nie zawracając Ci tym samym głowy.

Czy to jest bezpieczne?

Twórcy generatora przekonują, że tak. W dodatku, dają również wgląd do kodu. Zatem każdy, kto chociaż trochę się na nim zna, powinien sam stwierdzić, czy nie jest oszukiwany. Dla tych, którzy widząc kod HTML czują przerażenie, zostało przygotowane specjalne wyjaśnienie. Dotyczy ono działania QiFi. Zostajemy zapewnieni, że wszystko co robimy, dzieje się wyłącznie na poziomie wyszukiwarki. Dane natomiast są przechowywane jedynie w lokalnym magazynie HTML5 lecz nie są wysyłane na serwer. Reasumując – rzeczywiście – na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być bezpieczne.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.