WWF Polska mobilnie edukuje Polaków

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

To lifestyle’owe narzędzie ma zachęcić ludzi do bardziej świadomego i ekologicznego trybu życia, ułatwiając im codzienne wybory – przekonuje WWF.

Użytkownik aplikacji ma dostęp do ciekawostek i porad dotyczących zakupów, ekologicznego sposobu prowadzenia domu czy przyjaznych środowisku zachowań w podróży. Poradniki i przewodniki podpowiedzą między innymi, jakie ryby powinniśmy wybierać podczas zakupów, aby nie przyczyniać się do wymierania gatunków, które owoce i warzywa wybierać w danym miesiącu oraz czego nie należy przywozić z egzotycznych podróży.

– Zadaniem nowej aplikacji WWF będzie przede wszystkim przekonanie ludzi do podejmowania ekologicznych wyborów na co dzień – mówi Magdalena Kuflińska z WWF Polska. – Poprzez łatwy dostęp do porad w telefonie, użytkownik aplikacji będzie mógł z niej korzystać w każdym miejscu – w sklepie, w podróży, gdziekolwiek się znajdzie. Aplikacja jest przy okazji podziękowaniem od WWF dla każdej z osób, która co roku dołącza do akcji Godzina dla Ziemi WWF. Chcemy w ten sposób pokazać, że nasze działania nie powinny kończyć się na symbolicznym zgaszeniu światła podczas akcji, ale stać się stylem życia każdego z nas. Chcemy to wszystkim ułatwić, udostępniając aplikację mobilną z ekologicznymi poradami.

Aplikacja umożliwia ponadto przekazanie darowizny na rzecz WWF Polska i wsparcie jej działań dla przyrody przy wykorzystaniu szybkich, mobilnych przelewów. W przyszłości aplikacja umożliwi użytkownikom także włączenie się do inicjatyw WWF takich jak zostawienie podpisu pod ważną dla przyrody petycją. W ramach planowanego rozwoju narzędzia, dodatkowym modułem proponowanym użytkownikom, będzie zakładka z ekologicznymi przepisami.

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

Aplikację przygotowała agencja GoldenSubmarine, która wspiera WWF Polska również w innych działaniach interaktywnych m.in. przygotowała serwis www.1procent.wwf.pl.

Pobierz aplikację: Android, iOS.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.