Smartfon jak personalny trener

fot. AlphaTangoBravo / Adam Baker / CC / Flickr.com

fot. AlphaTangoBravo / Adam Baker / CC / Flickr.com

fot. AlphaTangoBravo / Adam Baker / CC / Flickr.com

Biegasz lub chcesz rozpocząć przygodę z bieganiem? Sprawdź cztery najciekawsze aplikacje na smartfony, które zmotywują Cię do treningu i pomogą go zaplanować.

Runkeeper

run logRunkeeper to bezpłatna aplikacja, która ma imitować personalnego trenera. Podstawową funkcją jest bieżąca kontrola biegu. Dzięki niej można utrzymać stałe tempo, przyśpieszać i zwalniać by realizować plan treningowy. Informacje o długości przebytego dystansu, tętnie i prędkości na ostatnim odcinku przekazywane są we wersji audio. Otrzymywanie regularnych raportów co 500 lub 1000 m, nie koliduje z słuchaną muzyką. Aplikacja nie wydaje zbędnych dźwięków oraz nie blokuje innych programów. Aktualna wersja programu jest w rzeczywistości płatną wersją PRO, która została udostępniona za darmo. 20 milionów użytkowników świadczy o popularność tej aplikacji. Użytkownicy wysoko oceniają przejrzystość programu. Program dostępny jest na wszystkich popularnych systemach. Fani Apple muszą jednak uważać, aplikacja dostępna w App Store gubi sygnał GPS.

Pobierz aplikację

 

Endmondo

Endomondo-AndroidW idee sportu wpisana jest rywalizacja. Aplikacja Endomondo, posiadając podobne funkcje co Runkeeper, umożliwia sprawną wymianę informacji pomiędzy użytkownikami. Można publikować swoje wyniki oraz porównywać je z innymi biegaczami. Sprawnie działa eksport danych do portali społecznościowych. Synchronizacja z Facebookiem i Twitterem daje możliwość pochwalenia się wynikami w szerszym gronie. Niestety, aby korzystać ze wszystkich funkcji, trzeba wykupić wersje PRO w cenie 2,99 zł. Program dostępny dla wszystkich smartfonów.

Pobierz aplikację

 

Bieganie Run Log

Dla słabszych telefonów powstała polska propozycja programu do biegania. Mała aplikacja łączy się bezpośrednio z portalem internetowym. runkeeperDzięki temu nie zajmuje miejsca na telefonie oraz nie spowalnia jego działania. Oszczędność zużycia procesora wiąże się z utratą wielu funkcji. Run Log sprawdza się bardzo dobrze jako dziennik biegania. Pozwala analizować trasę biegu zbierając informacje o przebytym dystansie i prędkości. Z danych można korzystać podczas biegu, jednak nie ma komunikatów audio. Konieczność odrywania się od biegu, sprawia iż nie jest najlepszym narzędziem do bieżącego monitorowania. Aplikacja dostępna tylko dla użytkowników Androida.

Pobierz aplikację

Zombies Run

zombierunProducenci software nie zapomnieli o biegaczach spragnionych mocnych wrażeń. Pomysł połączenia biegania z grą komputerową spodoba się fanom rywalizacji. Aplikacja wprowadza nas w świat zombie. Każda przebyta trasa to ucieczka przed “umarlakami”. Program zapamiętuje tempo naszych biegów oraz długości tras. Na podstawie zebranych danych ustala prędkość z jaką biegają żądne krwi bestie. Wszystkie wydarzenia opisuje nam lektor, wzbogacany mrożącymi krew w żyłach efektami dźwiękowymi. Aplikacja powinna pomóc w motywacji do utrzymania tempa oraz przynieść dodatkową frajdę z biegania. Dostępna jest w App Store oraz Google Play.

Pobierz aplikację

 

 

Biegaj

Większość dostępnych aplikacji posiada funkcje potrzebne do analizy biegu. Te najlepsze wyciągają wnioski, jednak zaprogramowane schematy nie uwzględniają predyspozycji konkretnej osoby. Wnioski lepiej wyciągać samemu. Programy różnią się głównie dodatkami, które mogą wpłynąć na naszą motywacje. Warto przetestować różne dostępne aplikacje, szukając własnej motywacji.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.