Xbox Music dostępny dla systemów Android i iOS

fot. © Syda Productions - Fotolia.com

fot. © Syda Productions - Fotolia.com

fot. © Syda Productions – Fotolia.com

Microsoft udostępnił aplikację Xbox Music dla systemów Android i iOS. Dodatkowo umożliwił darmowe korzystanie z usługi przez 6 miesięcy.

Xbox Music – wersja testowa

Xbox Music jest usługą muzyczną za pomocą której można pobierać, przesyłać, kupować oraz odtwarzać muzykę online. Usługa oparta jest o chmurę. Wszystkie pliki można odbierać w różnych lokalizacjach oraz urządzeniach. Program jest dostępny za darmo w sklepach Google Play oraz App Store. Koszt miesięcznej subskrypcji Xbox Music Pass, niezbędnej do swobodnego korzystania z 30 mln utworów, wynosi 9,99$ miesięcznie lub 99$ rocznie. Konieczne jest również posiadanie konta Microsoft. Można je założyć podczas pierwszego logowania się do portalu lub aplikacji. Program udostępniony dla użytkowników Androida i iOS jest wersją testową. Nie posiada wszystkich funkcji. Między innymi nie ma możliwości odtwarzania muzyki offline. Pracownicy firmy Microsoft deklarują szybkie usprawnianie aplikacji oraz poprawianie wszystkich błędów.

Darmowy dostęp

Do wypróbowania usługi ciekawszą możliwością jest internetowy portal Xbox music. Usługa początkowo uzależniona od wykupieniu subskrypcji, jest obecnie dostępna za darmo przez 6 miesięcy. W zamian za bezpłatne treści trzeba przygotować się na krótkie wstawki reklamowe. Przerywniki pojawiają się co kilka utworów. Do korzystania z portalu należy założyć konto Microsoft. Jest to dobry sposób na przetestowanie oferowanych usług oraz przeczekanie okresu testowego aplikacji. Do portalu można zalogować się tylko za pomocą urządzeń z programem Windows. Xbox Music na pewno będzie alternatywą dla osób korzystających z innych form płatnego dostępu do muzyki. Przy dużej liczbie pobieranych utworów stały abonament jest korzystniejszą opcją. Użytkownicy iTunes wydają średnio 40$ rocznie na płatne treści cyfrowe. Stała opłata w wysokości 9,99$ będzie atrakcyjna tylko dla najbardziej aktywnych użytkowników.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.