Pocket umożliwia zapisywanie trwałych kopii artykułów

fot. © pict rider - Fotolia.com

fot. © pict rider - Fotolia.com

fot. © pict rider – Fotolia.com

Pocket wprowadza wersję premium. Użytkownicy, którzy zdecydują się płacić za aplikację, będą mieli dostęp do zapisanych artykułów i stron internetowych nawet wtedy, gdy te znikną z sieci. W wersji płatnej usprawniono dodawanie tagów i wyszukiwanie zapisanych treści.

Twórcy aplikacji Pocket poinformowali we wczorajszym wpisie na blogu o wprowadzeniu wersji premium narzędzia znanego z możliwości zapisywania ciekawych treści on-line na później. Aby zapewnić użytkownikom jeszcze większą dostępność zbieranych za pomocą wtyczki przeglądarkowej czy aplikacji materiałów, firma dodała funkcję trwałej biblioteki (Permanent Library), która pozwala zachować interesujące artykuły „na zawsze”.

Trwała i automatyczna biblioteka

Co ważne, aplikacja w wersji premium automatycznie zapisuje w bibliotece kopie stron internetowych, które chcemy zachować. Jak tłumaczą przedstawiciele aplikacji – To oznacza, że treści, na których zależy Ci najbardziej, są bezpieczne i zawsze dostępne, nawet jeśli zostaną zmienione lub usunięte ze strony internetowej.

fot.: Pocket

Ci, którzy postanowią zainwestować w wersję premium (w Polsce to koszt 15,22 zł miesięcznie lub 137,11 zł rocznie) będą mogli cieszyć się trwałością także tych materiałów, które do tej pory zapisali w aplikacji. – Od momentu zaktualizowania aplikacji do wersji Pocket Premium zarówno nowe, jak i już istniejące obiekty na Twojej liście i w archiwum, zostaną automatycznie przeniesione do trwałej biblioteki – czytamy na blogu aplikacji Pocket.

Ulepszona wyszukiwarka i system tagowania

Pocket w wersji premium może pochwalić się także udoskonaloną wyszukiwarką (funkcją wyszukiwania pełnotekstowego), która pozwala przeszukiwać archiwum użytkownika, używając słów kluczowych, tagów, tematów, nazwiska autora lub fragmentu tekstu.

fot: Pocket

Nowy system tagowania w wersji płatnej ma przyspieszyć i ułatwić porządkowanie zapisanych materiałów. Pocket Premium będzie sugerował użytkownikowi najlepsze tagi na podstawie tematu artykułów i historii tagowania. Oznacza to, że im częściej i więcej tagów dodamy, tym szybciej system „nauczy się” personalizować tagi i podpowiadać nam, który z nich sprawdzi się w danym przypadku najlepiej.

PocketPremium_SuggestedTags2

fot. Pocket

Nowe funkcje Pocket w wersji darmowej

Dla wszystkich użytkowników Pocket zmienił wygląd wtyczki w przeglądarkach. Nowa wersja okienka zapisywania stron pozwala szybciej i sprawniej dodawać tagi, także dzięki funkcji sugerowania najpopularniejszych tagów. Uproszczone zostało także zarządzanie tagami w aplikacjach na iOS i Android.

PocketPremium_AppImprovements3

fot. Pocket


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.