Wirtualna biblioteka bajek dla dzieci

Na rynku pojawiły się wielojęzyczne aplikacje na urządzenia mobilne – Lib4Kid, które funkcjonować będą jako wirtualna biblioteka bajek i wierszyków. Dla najmłodszych będzie to doskonała forma rozrywki i edukacji w cyfrowej rzeczywistości, dla dorosłych natomiast sentymentalny powrót do czasów dzieciństwa.

Czytaj więcej...

Najlepsze darmowe aplikacje edukacyjne dla dzieci. Podpowiadamy, co zainstalować pociechom

Zobacz, jakie aplikacje dla dzieci warto zainstalować, by zapewnić im rozrywkę oraz naukę w jednym. Są to aplikacje, które ćwiczą, uczą i rozwijają. To spełnienie oczekiwań wielu rodziców, którzy chcą, żeby ich pociechy mogły korzystać z wartościowych aplikacji edukacyjnych na urządzeniach mobilnych.

Czytaj więcej...

Naucz się języka z pomocą urządzenia mobilnego

O tym jak ważna i przydatna jest umiejętności posługiwania się dodatkowymi językami, chyba nikomu nie trzeba przypominać. W dobie współczesnych mediów jesteśmy wstanie pochłaniać ogromne ilości informacji, dlaczego więc nie znaleźć trochę czasu na naukę języków za pomocą urządzeń mobilnych? Poniżej przedstawimy krótki test trzech ciekawych aplikacji.

Czytaj więcej...

Jak technologie mobilne wpływają na rozwój dzieci?

Z jednej strony współcześni rodzice deklarują, że spotkania z rówieśnikami na świeżym powietrzu oraz tradycyjne zabawki są niezbędne w procesie prawidłowego wychowania dzieci. Z drugiej, coraz chętniej dopuszczamy możliwość kontaktowania się dziecka z rówieśnikami przez internet oraz korzystania z nowoczesnych urządzeń i technologi zamiast klasycznych zabawek. Jak zatem współczesność wpływa dzisiaj na młodych rodziców i ich pociechy?

Czytaj więcej...