10 aplikacji dla doświadczonych użytkowników smartfonów

fot. bank zdjęć pixaby.com

Chcesz w ciekawy sposób zmienić funkcjonowanie swojego smartfona? Przedstawiamy kilka aplikacji, które mogą być nie lada gratką dla doświadczonych konsumentów oraz znacznie uatrakcyjnić pracę naszych telefonów.

Z badań przeprowadzonych przez Analysys Mason w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii oraz USA wynika, że czas poświęcony na korzystanie ze smartfonów wzrósł z 95 na 195 minut. Niewątpliwie smartfony stały się dla nas nieodłącznym narzędziem codziennego użytku. Chociaż już fabrycznie wyposażone są w wiele przydatnych aplikacji, to warto zwrócić uwagę na te, które ułatwią nam pracę, a przede wszystkim zaoszczędzą czas oraz w ciekawy graficznie sposób zmienią nasz telefon. Extremetech przestawia kilka interesujących programów, które ułatwią nam korzystanie oraz spersonalizują urządzenia.

System Monitor

Aby dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania systemu oraz monitorować jego codzienny przebieg, warto zainstalować System Monitor. To co wyróżnia tę aplikację, to ładny interfejs. Dzięki swojej przejrzystości, zastosowaniu wykresów oraz ciekawej szacie graficznej, umożliwia łatwe i przyjemne korzystanie z programu. Dużym ułatwieniem jest możliwość monitorowania systemu podczas korzystania z innych aplikacji.

fot. play.google.com

Pobierz na Android

Tasker

Tasker jest aplikacją, która jeszcze bardziej zautomatyzuje nasz smartfon, a tym samym zaoszczędzi czas. Pozwala na zaprogramowanie go w taki sposób, aby sam wykonywał zadania, które do tej pory robiliśmy ręcznie. Przykładowo, możemy włączyć tryb oszczędzania energii w momencie, w którym idziemy spać. Wpisując daną komendę telefon zrobi to za nas automatycznie, codziennie o określonej godzinie.

fot. play.google.com

Pobierz na Android

Unclouded

Użytkownicy, którzy często korzystają z chmury mogą teraz łatwo przeglądać wszystkie pliki w jednym miejscu. Aplikacja Unclouded obsługuje Dropbox, Google Drive, onedrive, BOX i MEGA. Pozwala na wyszukiwanie plików, ich przeglądanie oraz usunięcie dublujących się dokumentów. Co więcej, wszystko to można wykonać w trybie online, po zsynchronizowaniu plików.

fot. play.google.com

Pobierz na Android

Root Explorer

Root Explorer pozwala na dostęp do całego systemu oraz bazy danych, szczególnie dla użytkowników z zrootowanym telefonem. Dzięki tej aplikacji, możemy zmienić ustawienia systemu, np. usunąć niepotrzebne preinstalowane aplikacje. Jest to bardzo przydatna rzecz dla osób, które chcą zwiększyć szybkość swojego telefonu.

fot. play.google.com

Pobierz na Android
Pobierz na iOS

Nova Launcher

Aby lepiej spersonalizować swoje urządzenie, warto zwrócić uwagę na aplikację Nova Launcher. Program ten umożliwia zarządzanie ekranem głównym, pulpitami, dockiem i listą aplikacji, a także większe możliwości pod względem widgetów. Pozwala również na wyświetlanie ilości powiadomień bezpośrednio przy ikonkach aplikacji np. liczbę nieprzeczytanych wiadomości na poczcie Gmail.

fot. play.google.com

Pobierz na Android

Better Open With

Koleją ciekawą aplikacją jest Better Open With. Dzięki nim mamy większą możliwość wyboru obsługujących aplikacji. Program pokazuje listę dostępnych opcji i co ważne, po dokonaniu wyboru, można wprowadzać zmiany.

fot. play.google.com

Pobierz na Android

AirDroid

AirDroid jest aplikacją polecaną przez wiele stron poświęconych technologiom. Dzięki niej można bezprzewodowo zarządzać swoim smartfonem za pośrednictwem Windowsa lub Maca. Tym samym użytkownicy mają możliwość szybszego przesyłania plików, oraz korzystania z aplikacji na ekranie komputera.

fot. play.google.com

Pobierz na Android

Flynx

Alternatywą dla przeglądarek na Androida może być Flynx umożliwiający ładowanie linków i artykułów w tle, nie przerywając korzystania z innej aplikacji. Co więcej, pozbywa się reklam, dzięki czemu dane ładują się o wiele szybciej. Ponadto widok jest bardzo przejrzysty, co pozwala skupić się na tym, co dla nas najistotniejsze.

fot. play.google.com

fot. play.google.com

Pobierz na Android

IFTTT

IFTTT współpracuje z ponad 360 aplikacjami i pomaga zapanować nad siecią oraz wybrać to, co dla nas najważniejsze. Aplikacja przykładowo odczytuje nasze położenie i automatycznie wycisza telefon, gdy jesteśmy w pracy. Pozwala to przekazać aplikacji wiele powtarzających się czynności, które teraz nasz smartfon, może wykonywać automatycznie za nas.

fot. play.google.com

Pobierz na Android
Pobierz na iOS

Pushbullet

Pushbullet pozwala na zaoszczędzanie czasu, gdy korzystamy równocześnie z komputera i telefonu. Po zainstalowaniu aplikacji mamy możliwość przeglądania smsów i używania telefonów posługując się monitorem komputera. Dzięki temu nie przegapimy żadnego powiadomienia oraz nie musimy dzielić naszej uwagi między dwoma urządzaniami. Jest to duża wygoda dla osób, które chcą być zawsze na bieżąco.

fot. play.google.com

Pobierz na Androida
Pobierz na iOS

Wiele z tych aplikacji znacznie usprawnią pracę smartfonów i zaoszczędzą nasz czas. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i chcą w interesujący sposób spersonalizować swój telefon. Dla mniej doświadczonych użytkowników są natomiast ciekawym rozwiązaniem codziennej pracy ze smartfonem.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.