iWatch – czy zrewolucjonizuje rynek inteligentnych zegarków?

toddham_iwatch_all

fot. toddham.com

O nowym inteligentnym zegarku od Apple mówi się od miesięcy. Spekulacje na temat iWatch’a trwają w nieskończone. Tak naprawdę nie wiadomo jak urządzenie będzie wyglądać i w jakie funkcje zostanie wyposażony, jednak w mediach, aż huczy od, coraz to nowszych doniesień na temat naręcznego urządzenia.

Niestandardowe sposoby ładowania

Jednym z ważniejszych punktów w produktach firmy Apple jest kwestia baterii. Według New York Times, firma próbuje wdrożyć do konceptu alternatywne sposoby ładowania. Jednym z nich jest ładowanie indukcyjne, za pomocą podobnej technologii, jak ta stosowana w smartfonach Nokii. Kolejnym pomysłem inżynierów jest ładowanie oparte na energii słonecznej, za pomocą umieszonej w wyświetlaczu warstwy, która zapewniałaby ładowanie urządzenia w świele dziennym. Istnieje również pomysł kinetycznego ładowania. Poruszanie ręką, wywierałoby wpływ na maleńką stację ładującą umieszczoną w urządzeniu, która dostarczałaby mocy do urządzenia w trakcie chodzenia.

iCom_iWatch_Concept_4

fot. spicytec.com

iWatch pomoże prowadzić zdrowszy tryb życia

Mówi się również o tym, że urządzenie zostanie wyposażone w funkcje, które pomogą użytkownikom prowadzić zdrowszy tryb życia. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami na temat systemu iOS 8 oraz iWatcha, wyposażone zostana w aplikację Healthbook. Program będzie w stanie monitorować i zapisywać statystki dotyczące naszego ruchu, takie jak ilość wykonanych kroków, spalonych kalorii czy pokonanych kilometrów. Prócz tego, aplikacja będzie w stanie zmierzyć ciśnienie krwi, nasze tętno czy poziom nawodnienia organizmu.

toddham_iwatch_run

fot. toddham.com

Oryginalny wygląd

Wygląd produktów Apple, prawie do samego końca pozostaje tajemnicą. Nie sposób jednak nie przyznać, że każde ich urządzenie cechuje się oryginalnością. W sieci możemy znaleźć wiele koncepcji dotyczących tego, jak prezentować się będzie nowe urządzenie. Większość wizji ukazuje nam zakrzywiony ekran umieszczony na niezbyt szerokim pasku, przypominający bardziej opaskę aniżeli zegarek. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami z portalu appadvice.com, iWatch wyposażony zostanie w wyświetlacz typu AMOLED i ochronne szkło, a do produkcji dotykowego ekranu użyte zostaną nanodruty srebra.

Nie wiadomo kiedy urządzenie trafi do sprzedaży, jednak wydaje się, że inżynierowie Apple ciężko pracują nad nowym urządzeniem, które z pewnością porwie serca niejednego miłośnika firmy z pod znaku nadgryzionego jabłka. Jeśli jednak nie możecie się doczekać premiery iWatch, warto rozejrzeć się za podobnym urządzeniem. O inteligentnych zegarkach pisaliśmy na mobileclick tutaj.

 


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.